60v elektrikli motor beynine 72v akü takmak

Aküler elektronik devre mantığı ile hareket etmezler.
Bu akülerin çalışma prensibi sizin bildiğiniz elektronik devre mantığı gibi değil.
Benim yanlış bilgi verdiğimi iddia ediyorsunuz. Bu sizin iddianız.
Bir sürü soru soruluyor aküler ile ilgili. Demek ki şimdiye kadar anlatılanların hepsi başarısız ki yeniden soruluyor.
Ben doğrusunu anlatıyorum.
Deneyenler göreceklerdir. Kim doğru söylüyor.

Egonun bu kadarını gormedim benim dedigim dogru diyorsunuz. Bir suru soru soruluyor tek cevap sizde. Okutulan butun bilgiler kitaplar yanlis bi sizinki dogru.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Egonun bu kadarını gormedim benim dedigim dogru diyorsunuz. Bir suru soru soruluyor tek cevap sizde. Okutulan butun bilgiler kitaplar yanlis bi sizinki dogru.
Demek ki yanlış
Binlerce yazı yazılmış aküler ile ilgili
Hiç biri de işe yaramıyor :)
Doğru mu yanlış mı ?
Deneyerek görülecek bir durum.
Benim söylediğimi yapmadan doğru mu yanlış mı nereden biliyorsunuz?

Demek ki yanlış
Binlerce yazı yazılmış aküler ile ilgili
Hiç biri de işe yaramıyor :)
Doğru mu yanlış mı ?
Deneyerek görülecek bir durum.
Benim söylediğimi yapmadan doğru mu yanlış mı nereden biliyorsunuz?

Zaten yapilmis denenmis olculmus gorulmus ve kayit altina alinmis yani belgelenmis. Siz bu belgeleri yani kitaplari okumamissiniz.

Zaten yapilmis denenmis olculmus gorulmus ve kayit altina alinmis yani belgelenmis. Siz bu belgeleri yani kitaplari okumamissiniz.
Merak etmeyin hepsini okudum.
Yazılan ne var ne yok hepsinin ne demek istediğini biliyorum.
Benim söylediklerimin zaten o yazılan binlerce yazının özeti.
Ancak yazılan yazılar anlaşılamayacak kadar karmaşık .
Benim söylediğim ile o yazılanlar aynı şeyler.
Tabi anlatım tarzımız farklı.
Onun için de size baya bir tuhaf geliyor.

aküler bildiğimiz en eski bileşenlerin başında gelir, her ne kadar bu güne kadar evrim geçirdiyse de hala en aptal bileşendir, ne dersen inanır ve tek başına kral iken gurup halinde her ne kadar güçlü görünseler de içlerinde bir tanesi hastalanırsa sadece onu değiştirmek hiç bir işe yaraaz diğer yaşlılar onuda öldürür. iyi tarafı gurup halindeyken de kraldır.

Bana tuhaf gelmiyor cunku yazdiklariniz kabul görenlerle ayni degil. Yani yanlis.

Arkadaş bir soru sordu..
Ben cevapladım.
Arkadaşımız söylediklerimi yapıp yapmama konusunda kendi iradesini kullanacaktır.
Siz benim yanlış bildiğimi düşünün.
Ben de kendi bildiklerimin doğru olduğunu düşünürüm.
Hatta düşünmüyorum. Ben bunu yapıyor ve sonuçlarını da görüyorum.
Benim söylediklerimi yapanlar görürler nasıl olduğunu.

aküler bildiğimiz en eski bileşenlerin başında gelir, her ne kadar bu güne kadar evrim geçirdiyse de hala en aptal bileşendir, ne dersen inanır ve tek başına kral iken gurup halinde her ne kadar güçlü görünseler de içlerinde bir tanesi hastalanırsa sadece onu değiştirmek hiç bir işe yaraaz diğer yaşlılar onuda öldürür. iyi tarafı gurup halindeyken de kraldır.
Hocam şimdi bu aküler seri bağlandığında yada paralel bağlandığında her akü kendisinden sorumludur.
Her biri ayrı birer su kuyusudur.
Hiç biri diğerinin içindeki ampere karışmaz. Her akü kendi amperini korur. az olan çoktan amper almaz.
yada çok olan azdan amper almaz.
Hepsi bağımsız hareket eder.
bağlama sırası yüzünden bazı aküler çabuk ölür.
Ama neyse
5 akülü bir sistemde akülerin tek tek ölçümüyle ne demek istediğim anlaşılır.
Yoksa boş boş konuşup dururum ben :)

Evet bos konusuyorsunuz.

Bir akuyu sicak su ile isitin. O aku patlarsa deneyen arkadasa yazik olur. O kadar ups odası gordum hepsinde sogutma sistemi var. Hatta cok profesyonel aku sarj sistemlerinde aku sicakligi kontrol altinda tutmak icin sensor vardir. Aşırı isinma olursa sarji keser.

Bilmemek ayip degil ogrenmemek ayip.

Hocam şimdi bu aküler seri bağlandığında yada paralel bağlandığında her akü kendisinden sorumludur.
Her biri ayrı birer su kuyusudur.
Hiç biri diğerinin içindeki ampere karışmaz. Her akü kendi amperini korur. az olan çoktan amper almaz.
yada çok olan azdan amper almaz.
Hepsi bağımsız hareket eder.
bağlama sırası yüzünden bazı aküler çabuk ölür.
Ama neyse
5 akülü bir sistemde akülerin tek tek ölçümüyle ne demek istediğim anlaşılır.
Yoksa boş boş konuşup dururum ben :)
gurup akü ile tek aküyü karıştırma, ikisi de kraldır , amper çekme olayını biraz daha araştırmanı tavsiye ederim. birleşik kaplar olayı gibi bir şey yanılmıyorsam. voltajı dengeleyen akmasını sağlayan şey kapasite sanırım anladın.

1: Aküleri tek tek şarj etmek için hangi şarj aletini önerirsiniz?
https://urun.n11.com/yedek-aku-ve-s...V2ON3Ch0olwdYEAQYASABEgIS__D_BwE&gclsrc=aw.ds
2: Akü amperlerini ölçerken hangi şarj seviyesinde en doğru sonucu alırım.

3: Akü amperlerini hangi cihazla ölçmemi önerirsiniz?
https://urun.n11.com/elektrik-olcum-cihazlari/aku-test-cihazi-12v-analog-nora-P368096567
4: Sıcak su dökme işlemini şarj etmeden önce mi yoksa şarj ettikten sonra mı yapmalıyım? Sıcak su dökme işlemi için miktar ne olmalı? 2.5 litre su dökmek yeterli olur mu.
Önce aküleri ısıtın sonra şarj edin. yada aküler sıcak suyun içinde kalsın o şekilde şarj edin. fark etmez. 30-35 derece sıcak suyun içinde beklerken şarj edilebilir.

Aküleri evin içerisinde sıcak suda şarj etme fikri kafama yattı. 5 akü tek tek epey zaman alır sanırım ama yapabilirim. Önerdiğiniz cihaz vidalı aküye uygun mudur? Bu cihazla evin içerisinde seri bağlantılı şekilde şarj edebilir miyim?

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri