60Kw motorun sürekli çalışmada aylık elektrik tüketimi

kW diye bir enerji birimi olmaz,
kWh kilo Watt Saat gibi içinde güç ve zaman barındıran bir ifade olmak zorunda,
teknik bir forumda halk arasında konuşulduğu gibi bilgi verilmemeli.

Kısaca soru aşina olduğumuz bir enerji ifadesiyle bahsedilen sistemin ne kadar enerji harcayacağını soruyor,
faturalarda bu birim kWh,
motor gücü 60kW,
tabi bu motorun giriş gücüde olabilir,
mile aktardığı çıkış gücüde,
giriş gücü olduğunu varsayalım,
motorun tam yükse cos fi 1 ile çalıştığını varsayalım,
Enerji = Güç x Zaman
Zaman saat olarak 1 ay yani
30 X 24 ,
E =60 x 30 x 24
E= 43 200 kWh enerji tüketir.

Tamamen büyük harflerle mesaj yazmayın,
bağırmak anlamına gelir.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Buyuk harfın o anlama geldını ılk defa duyuyorum ,burda aksıne yardım alıyorruz arkadslardan ,kwh dedıgın gıbı elektrık bırım fıyatı kw dıye yanlıs ıfade ettık ,bılgılendırmen ıcın tesekkeur ederım artık ısım goruldu sayenızde.yazanların elıne saglık

kW diye bir enerji birimi olmaz,
kWh kilo Watt Saat gibi içinde güç ve zaman barındıran bir ifade olmak zorunda,
teknik bir forumda halk arasında konuşulduğu gibi bilgi verilmemeli.

Kısaca soru aşina olduğumuz bir enerji ifadesiyle bahsedilen sistemin ne kadar enerji harcayacağını soruyor,
faturalarda bu birim kWh,
motor gücü 60kW,
tabi bu motorun giriş gücüde olabilir,
mile aktardığı çıkış gücüde,
giriş gücü olduğunu varsayalım,
Enerji = Güç x Zaman
Zaman saat olarak 1 ay yani
30 X 24 ,
E =60 x 30 x 24
E= 43 200 kWh enerji tüketir.

Tamamen büyük harflerle mesaj yazmayın,
bağırmak anlamına gelir.
sımdı karaapak arkadasım -bı sorun var ,bızım fabrıkada bahsettıgım 60 kw lık motor fabrıkanın bır bolumunde buranında gecen ay harcadıgı 38.478.68 kwh sımdı bu sayıdan 43.200 cıkarsam - deger verıyor buda 2 tane makına ve aydınlatma sıstemının hıc yakmadıgını belırtıyor .degerlerı verdım benmı yanlıs hesap yaptım yoksa

sımdı karaapak arkadasım -bı sorun var ,bızım fabrıkada bahsettıgım 60 kw lık motor fabrıkanın bır bolumunde buranında gecen ay harcadıgı 38.478.68 kwh sımdı bu sayıdan 43.200 cıkarsam - deger verıyor buda 2 tane makına ve aydınlatma sıstemının hıc yakmadıgını belırtıyor .degerlerı verdım benmı yanlıs hesap yaptım yoksa
Motor ya tam yük calismiyor yada 7/24 calismiyor.

Belkide free energy yi bulmuştur sizin fabrika :)
Fabrikada elektrikçi elektronikçi yok mu, basit bir hesap bu,
aslında lise fizik bilgisi yeterli.

tam yükte 24 saat çalışıyorsa sabit 43200 ama açılıp kapanıyorsa daha yüksekte çıkabilir kalkışta fazla akım çekmelerinden dolayı naçizane fikrim elektrikçi değil doktorum :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,167
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri