60 Hp gucunde dizel motora dinamo bağlarsak

tekin126

Profesyonel Üye
60 hp gucunde bır dizel motora elektrik uretec dinamo bağlarsak kaç kwatt guç alırız benı9m duşunduğum gıbı olmadı şoylekı .730 vatt =1 hp 60x.730=43 kwatt bukadar guç alırım dıyordum ama bunun yarısını alamadım bu konuda ıddıalı değılım yardımcı olursanız sevınırım şimdıden teşekkurler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
60 hp gucunde bır dizel motora elektrik uretec dinamo bağlarsak kaç kwatt guç alırız benı9m duşunduğum gıbı olmadı şoylekı .730 vatt =1 hp 60x.730=43 kwatt bukadar guç alırım dıyordum ama bunun yarısını alamadım bu konuda ıddıalı değılım yardımcı olursanız sevınırım şimdıden teşekkurler

Ağız alışkanlığından çoğu kişi dinamo diyor.Gerçekten dinamo mu bağladınız;yoksa alternatör mü?
Şayet alternatör ise sisteminizdeki tüketicinin cosq değeri nedir?Çünkü yükün güç katsayısının düşüklüğü akım yönünden karşılasa bile kw cinsinden yükü karşılayamaz.
Bir de hiçbir cihazın verimi %100 değildir.Motorunuzun gücü 43kw olduğuna göre iyimser bir tahminle %80 güç alsanız 34kw eder.Ayrıca dizelin verimini ayarlarından tutun da, râkıma kadar pekçok etken değiştirir

degerlı arkadasım
enerjıyı elde etmek zor degıl onemlı olan elde ettıgın enerjının saglıklı regulesını yapabılmendır
eger baglıyacagın sıstemın akım korumaları varsa senın elde ettıgın akım ve frekans sıstemın ıhtıyacı ıle uyusmadıgında sonuc hos olmayabılır
------------------
en ıyı analız deneme ıle yapılır calıstır ve hassas bı olcum yap

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri