6 elemanla Lİ-ON Lİ-POLY sarzı tek entegre (MCP73831)

karaapak

Profesyonel Üye
Yeni gördüğüm li-on pil sarjı için özel üretilmiş bu entegreyi sizlerle paylaşmak istedim. 5 pasif elemanla çalışması yer açısından çok büyük avantaj. giriş için 6 v a kadar gerilim uygulanabiliyor ve usb den rahatlıkla kullanılabilecek şekilde tasarlanmış. Son rakamı 12345 olarak istenen çıkış gerilimi seçenekleri mevcut, 500 mA e kadar ayarlanabilir çıkış akımı veriyor, hızlı sarz modunda çalıştırılabiliyor, li-... pillerin sarz karakteristiği olan sabit akım sonra sabit gerilim modunu kendi ayarlıyor, sarz bitince sarzı kesiyor pil haftalarda sarzda bırakılabilir problem değil 4.50 volta kadar sarz bitirme gerilimi isteyen pilleri rahatlıkla sarz edebilirsiniz, sarj durumu hakkındas ledli uyarı alabilir veya bu çıkışı küçük bir ayarla lojik olarakta kullanabilirsiniz, iki veya üç hücreli piller için üretilmiş versiyonu varmı bilmiyorum ama bu entegre benim çok hoşuma gitti hoş daha türkiyede satan biryer bulamadım. İsteyenler datasheetinden daha fazla bilgi edinebilirler. Örnek uygulama;
Lithium Ion Battery Charger with Microchip MCP73831 Li-Ion Laderegler IC - Mikrocontroller.net

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri