6 eksen kontrol kartı tavsiyesi

bekliyoruz o zaman
Biraz uzun soluklu proje olacak,çok detay var,kullanacağın malzemelerin temin zorluğu var falan,falan:cool:

Mekanik konusunda hiç sorunun yok. Çünkü 1 adet profesyonel 5 eksen- 2 adette 210x 400 cm ölçülerinde 3 eksen makinemiz var. Öncelik olarak maliyeti 8-10 tlyi geçmeyen numune makine üretmeyi düşünüyorum. Ardından asıl takım değiştirmeli olan büyük ölçülü makineyi yapacağım. İlk etapta yapacağım makineyi step motorla ardindan da servoya geçmeyi düşünüyorum. Bu süre zarfında otomasyon bölümü mezunu bir kisiyi de istihdam edecegim inşallah.

MKIV Kartın türkiye satışı varmı? Sanırım 6 eksene kadar destekliyor. Bu kartla akz250 yi üreten firma aynı mi?
Bulaşma derim, bu kartı 3KW servolarla denedim. en ufak statikte kilitleniyor. İşin kötüsü topraklaması sağlam değil, kart şaseyle irtibatta zayıf tasarlanmış. Elektronikçileri yüksek frekans PCB tasarlama özürlü. Sisteme taktıktan 1 ay sonra çıkarttığı dertlerden dolayı söktüm kenara attım.

KFLOP önerisine kulak ver. Mach3 de destekliyor, direkt de çalışıyor.

Adtech firmasına ait bir kart var. Ondan fiyat bekliyorum. Teklif alacaklardı kart ile ilgili. Istanbul ahşap isleme makineleri fuarına gittiğim için pek ilgilenemedim. Bugün dönüyorum. Fiyatı atmışlardır. Umarım çok yüksek değildir fiyat olarak.

KFLOP önerisine kulak ver. Mach3 de destekliyor, direkt de çalışıyor.
Kflop mach 3 ü destekliyor fakat tak çalıştır olmuyor maalesef.Kurduğunuz sistemin dinamiklerine göre c ile
düzeltmeler yapıyorsunuz.Step response,IIR Filter,Bode plot parametrelerinide düzenliyorsunuz.

Kflop mach 3 ü destekliyor fakat tak çalıştır olmuyor maalesef.Kurduğunuz sistemin dinamiklerine göre c ile
düzeltmeler yapıyorsunuz.Step response,IIR Filter,Bode plot parametrelerinide düzenliyorsunuz.

6 eksende kodsuz cnc veya robot kol hazırlanamaz. Düzlemsel yapıda zaten direkt kordinat girdisi var. Ama işin içine açı girince tam pozisyonlama için her türlü veriyi sunmak zorunlu. XYZ hadi tamam, A da bir yere kadar, A nın olduğu kilit X veya Y kordinatını verir işlem yaptırırsın ama BC işin içine girince sabitlemeler kalkar, tam esnek kinematik bir yapıya dönüşür. Kol uzunlukları, kol açıları ile tam bir matematiksel hesaplama gerektirir. E yani bunu yapabiliyorsa zaten kodu havada karada yazar.

Zaten konuyu açan arkadaş bunun farkında değilse bu işe hiç bulaşmasa daha iyi olur. Gitsin hazır sistem alsın daha ucuza gelir.

Açıkçası C bilgim yok. Bu biraz işi zorlaştırır.
6 eksende kodsuz cnc veya robot kol hazırlanamaz. Düzlemsel yapıda zaten direkt kordinat girdisi var. Ama işin içine açı girince tam pozisyonlama için her türlü veriyi sunmak zorunlu. XYZ hadi tamam, A da bir yere kadar, A nın olduğu kilit X veya Y kordinatını verir işlem yaptırırsın ama BC işin içine girince sabitlemeler kalkar, tam esnek kinematik bir yapıya dönüşür. Kol uzunlukları, kol açıları ile tam bir matematiksel hesaplama gerektirir. E yani bunu yapabiliyorsa zaten kodu havada karada yazar.

Zaten konuyu açan arkadaş bunun farkında değilse bu işe hiç bulaşmasa daha iyi olur. Gitsin hazır sistem alsın daha ucuza gelir.
Sanırım bahsettiğiniz parametreler ve post oluyor. Bu ayarlar her makine için gecerlidir. Post olmadığında g kodu alamazsınız. Ancak 2 veya 3 eksene göre post yazmak 5 eksene göre post yazmak arasında dağlar kadar fark var. Buda makinenin milimetrik tasarımı - tasarıma bagli kalinabilmesi ve bunun üzerine post yapılabilmesi işi kolaylaştıracaktır. Makine calistikta gerek post - gerekse parametre ayarlarinda illaki oynama olacaktir. Zorlandığımız ve tikandigimiz noktalarda olacaktir. Bu forumda bunun için yokmu.
Ayrıca zaten bir tane Hazır sistem 5 eksen Cnc makinemiz var.

Güzel sistem, ciddi iş gücü. Kısa sürede çözülmesi iyi olur. Videodaki Bacci 6 eksen görünüyor. Hangi modeli elinizdeki? Birde kart olarak hangi modeli alıyorsunuz?

Elimizde bu modelin 5 eksen olanı var.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,150
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri