6 Aküden 1'ini paralel bağlamak menzili artırır mı

72V ile daha fazla güç üretileceğinden teorik olarak yüzde 20 artması gerekiyor.
P=VxI ->
60x22=1320W/h
72x22=1584W/h

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Artı menzil sağlar diye hesap yapılmakta ama diğer boyutu düşünülmüyor, getirdiği ekstra yük dieğr akülerden yani mevcuttan yiyeceği için bence birşey değişmeyecek. Takibi ve akü değişim peryodu vs. hesaba hiç katmıyorum. Değil kuşu kaçırtmak kuşun yanına bile gitmez atılan taş ...

Artı menzil sağlar diye hesap yapılmakta ama diğer boyutu düşünülmüyor, getirdiği ekstra yük dieğr akülerden yani mevcuttan yiyeceği için bence birşey değişmeyecek. Takibi ve akü değişim peryodu vs. hesaba hiç katmıyorum. Değil kuşu kaçırtmak kuşun yanına bile gitmez atılan taş ...
Vazgeçtim zaten ya, aküyü seri bağlamaya karar verdim 5'ten 6 aküye çıkarttım 82v oldu uçuyor mübarek. Böyle takılırım yaza kadar.

Elektroniklerin koruması yoksa maalesef daha fazla zarar verirsiniz, masrafınız artar.

Elektroniklerin koruması yoksa maalesef daha fazla zarar verirsiniz, masrafınız artar.

Hocam açıkçası menzile çok ihtiyacım var. Ben bu aleti hobi olsun gezeyim tozayım diye almadım evden çalışıyorum ve müşterilere gitmek için aldım. 5.500₺ bayıldım. Kış gelince yok efendim otur evinde diyecekse kabul edemem bunu işim gücüm var böyle de zarar ediyorum çünkü. Yazın menzil iyi, yaza kadar idare etsin bu şekilde. Ayrıca iyi niyetli düşünmek istiyorum çünkü motora 6 akülük yer yapmışlar 6.aküyü cuk diye oturttum başka da yer kalmadı zaten. Bence bi takım önlemler alınmıştır nihayetinde 2019 model bir cihaz.

Hocam açıkçası menzile çok ihtiyacım var. Ben bu aleti hobi olsun gezeyim tozayım diye almadım evden çalışıyorum ve müşterilere gitmek için aldım. 5.500₺ bayıldım. Kış gelince yok efendim otur evinde diyecekse kabul edemem bunu işim gücüm var böyle de zarar ediyorum çünkü. Yazın menzil iyi, yaza kadar idare etsin bu şekilde. Ayrıca iyi niyetli düşünmek istiyorum çünkü motora 6 akülük yer yapmışlar 6.aküyü cuk diye oturttum başka da yer kalmadı zaten. Bence bi takım önlemler alınmıştır nihayetinde 2019 model bir cihaz.
Benim de kısıtlanmışım zaten :) Siteye giremiyorum. kaç saattir uğraşıyorum. Ancak yeni girebildim.
Site yönetimi benim şu kısıtlı durumumu kaldırsa iyi olur du :)
Çok iyi yapmışsınız hocam.
Korkarak yaşamaktansa denerim daha iyi :)

@presszz kardeşim, sen hiç kimseyi dinleme, tak gitsin kullan motorunu, umarım işlerine yetişir bol kazanç sağlarsın. arada bir forumu ziyaret et durum bildirimi yap. yap ki bizde durumdan haberdar olalım hep birlikte bilgimiz artsın. eksik kalan yerler dolsun. tamam mı güzel kardeşim. kazasız belasız.

Uzun ve orta vadede ampuller ve diğer tertibata zarar verebilir. Motora giden giden kısım haricini dc-dc ile düşürmek daha sağlıklı olurdu.

Uzun ve orta vadede ampuller ve diğer tertibata zarar verebilir. Motora giden giden kısım haricini dc-dc ile düşürmek daha sağlıklı olurdu.

dc dc konvertör var onu diyorsanız
61226

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri