6" 8" 10" 14" lik Dalgıç Pompa Seçimi Ve Dalgıç Pompa Tavsiyeleri

vatan68

Üye
Arkadaşlar forumda araştırdığım kadarıyla Dalgıç pompa konusunda teknik olarak çok fazla bilgi var bizler kullanıcı olduğumuzu düşünerek tecrübelerimizi paylaşmakta fayda olacağını düşündüm yani ben 8" lik 11kw lık pompa almayı düşünüyorum fakat hangi marka ve nasıl bir model alacağımı secemedim çünkü bu cihazlar mekanik yapıya sahip olduğu ve su içerisinde çalıştığı için ve bu sistemin kurulması çok meşakkatli bir iş olduğunu yapanlar biliyor seçimi doğru yapmak çok önemli diye düşünüyorum. saygılarımla

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
derin kuyu dalgıç pompalarda markadan önemli olan kuyuda motor orta yerde olmalı motor kum almamalı kum alırsa kısa sürede arıza yapar..
pompa ihtiyaca uygun seçilmeli kaç metreye basacak kaç atmosfer basacak ona göre pompa kademesi seçilmeli ona göre boru döşemeli
Marka olarak yakınında servisi olan markayı seç çevrende bu işi yapanlarla konuş ona göre değerlendir. her söylenene inanma çok kişi malzeme satmak için değişik seçenekler sunar
sen ihtiycın olan su miktarı kuyu derinliği su kaç metrede bulunuyor bunları yazarak sorarsan daha fazla yardımcı olunur.

Ahnur arkadaşıma teşekkür ederim

Benimde okuduğum kadarıyla dalgıçlardaki sorun kuyudaki kum problemi olması

Ben tarımsal sulamada kullanacağım 15 dönümlük bir arazi sulanacak arazi dikdörtgen şeklinde hem salma hemde yağmurlama sistemi olacak en az 25 tabancaya basınç yapabilecek .

Kuyuyu 40m yaptırmayı düşünüyorum 10m den su çıkıyor kuyudan su çekmeye başlayınca 12-14m ye düşüyor 8" 7.5-11kw lık bir sistem düşünmüştüm kuyu genişliğini 12"lik açtıracağım 36m ye kadarda PVC kuyu kılıfı atacağım

kuyu genişliğini artırabilirsen ( 15" lik gibi ) daha iyi olur. 12" lik açılan kuyuya 225 lik plastik boru atıyorlar kum felan olursa filitrelemede sıkıntı oluyor bir verimi az kuyularda su sıkıntısı da olur.
pompa konusu na gelince konyada imalatcı olarak yardım edebilirim. elektrikte sıkıntı yoksa pompa gücünü artırmanı tavsiye ederim. 15 dönümlük arazi için 7.5 kw az. özellikle salma su için. pompa için [email protected]

8 inç motor yerine 6 inç motor kullanın 26 kw a kadar 6 inç motor kullanabilirsin 11 kw için 8 inç büyük bir çaptır maliyetide fazladır

sekmen ankara

kibrista kumlu kuyulara celik pervane kullaniyoruz ve genelliklede sorunumuzu cozuyor

Öncelikle kuyunda kum vb var mı tespit et. Varsa bu özellikleri karşılayan bir pompa seç. Seçeceğin pompa ihtiyacına göre olsun. Büyük seçeyim diye düşünme. Basma yüksekliğini debiyi hesap et. basma yüksekliğini hesaplarken yağmurlama yapacağın hattın borularındaki basınç kaybınıda hesaplaman gerekli.

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri