ferit.k

Üye
Arkadaşlar herkese merhabalar, kolay gelsin ve iyi forumlar...

Şimdi şöyle bir sorun var, makine ilk önce tamamen gitti, sonra bir sigorta sardım oda yanınca servis çağırdım, kablo ağacı mıdır öyle birşey değişti, çalıştırdıktan sonra sorun yoktu çalışıyordu sonra, baktıkki, gene komple gitmiş ama çamaşırlar sıkılmış gibiydi, yani makine sıkmada belli bir süre sonra gidiyor , sonra 2 tel sigorta sardım, şimdi, sigorta yanmıyor ama sıkma programıda bitmiyor ilk önce makinenin üstünden kapak aralarından, biraz duman çıktı tabi yanmadan kapadım ama kokunun tam olarak hangi parçadan geldiğini anlamadım tahminim arkadaki trafodan, şimdi sigorta yanmıyor ama program bitimine 5 dk kala duruyor 1600 devirede çıkmıyor (ama sıkma yaparken evin bütün lambalar kırpışıyor tasarruflu ampuller bide) sanıyorum ve f06 arızasıyla bitiyor, 5 dk pompa yapıp, yıkama falan herşey normal, direct drive motor yeni 1 senelik, şimdi atmayada kıyamıyorum yani makine tertemiz, herşeyi anlatmaya çalıştım biraz karışık oldu kusura bakmayın, merak ettiğim o duman nerden çıktı, motorda gayet sıcaktı normal mi ve ne yapmalı...

motor yeni bir senelik olduğunu belirtmişsiniz Arçelik yetkili servisini tekrar çağrın net olarak arıza tespiti yapsınlar motordansa ve bir yılı az geçtiyse müşteri hızmetlerinden (4440888) ücretsiz tağmir isteğinde bulunabilirsiniz.Piyasada o makinelere parça teğmini çok zor.sana kolaygelsin

merhaba arkadaşım hangi şehirdesiniz. ben aydın dayım. yakınsanız yardımcı olayım. iyi günler.

akinanın çalışma prensibini bilen varmı yani frekans kontrolü nasıl yapılıyor

merhaba
o duman motordan çıkmıştır.
dıvec drıver motor oldugu ıcın hall sensör var uzerınde buyuk ıhtımallle stator yanmıştır. aslında şu anda yıkama devrındede donmesı lazım.bırde hall sensor soketı ve rulmandan gecen kablo konrol yapınız kolay gelsın

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri