5800 e ilginç arıza

5800 e makina sıkmaya geçiyor belirli bir devre ulaştığında makina motor elektriğini kesiyor ve tekrardan sıkmaya geçiyor bu hep böyle tekrarlıyor yardım ederseniz sevinirim

bakımcıı

Uzman Üye
köpük emniyeti devreye giriyor.pompa motoru ve filitre,hortumları kontrol ediniz.

5800 e makina sıkmaya geçiyor belirli bir devre ulaştığında makina motor elektriğini kesiyor ve tekrardan sıkmaya geçiyor bu hep böyle tekrarlıyor yardım ederseniz sevinirim

slm
eğer bahsettiğiniz durum normal yıkama esnasında oluşan bir sıkma ise
motor üzerinde bulunan kollektördeki mıknatıs parçalanmış olabilir veya motorun tako devresini takiben kartın üzerindeki smd direnç yanık olabilir(820 ohm)
programın sonunda yapması gereken sıkmada bu durum meydana geliyorsa bakımcı arkadaşımızın cevabına katılıyorum.

Konu Sah
teşekkürler

hulya9

Üye
SAYIN süpermaster, bizim de arçelik 5800 E çamaşır makinesi hızlı programda çalışırken,sıkma devrini düşürmek için dur tuşuna bastım. deviri değiştirdim ama makineyi tekrar çalıştıramadım. ne yapmam gerekiyor. acil yardım.

hulya9

Üye
mrb.bizim de arçelik 5800 E çamaşır makinesi hızlı programda çalışırken,sıkma devrini düşürmek için dur tuşuna bastım. deviri değiştirdim ama makineyi tekrar çalıştıramadım. ne yapmam gerekiyor. acil yardım.

kanyak

Uzman Üye
çalışır halde ikne programı durdurup , program düğmesi ile program sonuna getirip tekrar başla tuşuna basın. su tahliyesi yapıp programı bitirecektir

3 veya 5 saniye bekle dikten sonra çalıştır

Under Ground

Profesyonel Üye
Merhaba 5800e çamaşır makinem yaklasik 1 saattir çıkmada ve asla sonu gelmiyor fisi çektim olmadı reset atamıyorum ne yapabilirim acil cevap lütfen yoksa alev alacak
Elektronik kart arızası. Yapabileceğiniz birsey yok. Internetten baktım kartı çok ucuz. Tamirci gelse bir sürü para alır. Becerikli bir beyiniz varsa makinenin elektriğini kesip kartı değiştirebilir.
https://www.online-yedekparca.com/arcelik-5800-e-camasir-makinesi-karti

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
121,236
Kullanıcılar
436,624
Son üye
OguzzhannCakarr

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler