55 kw dalgıç pompa motopomp kompanzasyonu kondansatörü cosfi 0.95'e 0.98'e 0.99'a yükselttikmi kondansatör değeri kaç kvar lokal kompanzasyon yapmak

Sadece 3 fazlı kondansatör bağlanabilen eski tip rölelerden bul. Eski tesisler bunları çıkarıp attı piyasada ucuza bulursun, 3 tane de akım trafosu tamam.
Yükün değişkense sabit kondansatörle tam bir kompanzasyon yapamazsın.
Gerilim, yüklenme oranına göre verim, cosfiyi etkiler.
Yok ben bunlarla uğraşamam dersen, elinde powermetre, analizör yani cosfi görebilecek bir aletin yoksa kondansatör devreye sok ekle çıkar. Ölçtüğün minimum motor akımı değerindeki kondansatör değeri o yük için uygun demektir.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sadece 3 fazlı kondansatör bağlanabilen eski tip rölelerden bul. Eski tesisler bunları çıkarıp attı piyasada ucuza bulursun, 3 tane de akım trafosu tamam.
Yükün değişkense sabit kondansatörle tam bir kompanzasyon yapamazsın.
Gerilim, yüklenme oranına göre verim, cosfiyi etkiler.
Yok ben bunlarla uğraşamam dersen, elinde powermetre, analizör yani cosfi görebilecek bir aletin yoksa kondansatör devreye sok ekle çıkar. Ölçtüğün minimum motor akımı değerindeki kondansatör değeri o yük için uygun demektir.sa
Sayın fahri yetiş abimiz telefon numaranızı verirmisiniz sizinle herhangi bir konu üzerinde görüşmek istiyorum

Bazen ne dersen de, ne yaparsan yap olmaz ):
@kocamanusta 'm bizim teknik elemanlarımızın büyük bir kısmı amiyane tabirle don kişot elinde ölçü aleti yok, bir kısmına versen de kullanmasını bilmez. Pensampermetre görse uzaylı silahı zanneder. Bazıları diyecek abi abartıyorsun abartı falan yok mübala etmiyorum durum maalesef böyle. Bahsettiğim şekilde çok iyi projelerde çalışan teknik elemanlar bile gördüm. Mesleğin yarısı ölçme biçme diğer yarısı da doğru yorumlamadır. Gerekli teçhizatı ölçme aleti elinde bulunmayan teknik eleman boş elemandır.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri