55 adet hoparlor ve 4 adet harici basınclı ses sistemi

barisinag

Üye
55 adet hoparlor ve 4 adet harici basınclı ses sistemi yapmamız gerekiyor 55 adet hoparlor 3ohm ve 4 adet harici basınclı hoparlor olucak bu sistem için nasıl bir amfi kullanmam gerekiyor hoparlorlerde kullanılan kablo mesafesi 600 metre toplamı

bu konuda yardımcı olursanız cok sevınırım teşekkürler...

55 adet hoparlor ve 4 adet harici basınclı ses sistemi yapmamız gerekiyor 55 adet hoparlor 3ohm ve 4 adet harici basınclı hoparlor olucak bu sistem için nasıl bir amfi kullanmam gerekiyor hoparlorlerde kullanılan kablo mesafesi 600 metre toplamı

Merhaba.Bu verilerinizde bir eksiklik vardır.Toplamda 55 adet hoparlörün (Empedansı 3 ohm.olan) ve 4 adet harici basınçlı ses sisteminde kullanılacak bu hoparlörlerin birim başına net gücünü de watt.olarak verirseniz,daha doğrusu bu ses sistemi,toplamda ne kadarlık bir ses gücünü amfi çıkışında net verebilecektir,bunu da ayrıca belirtirseniz,sondan başa doğru giderek,amfinin en az ne kadarlık net çıkış gücünde olması gerektiğini ancak o zaman size söyleyebiliriz.Hoparlör kablolarının bu aşırı uzunluğunun (600 mt.) bu dağıtım ve hesaplamalarda,daha doğrusu,amfi net gücünün kablolardaki bu direk iletimde boş yere de kaybolmaması,yani ekstra bir güç kaybına da sebep olmaması için,kablo başı başlangıcında ve sonunda,ayrıca empedans değiştiren (Empedansı belirli bir omaja kadar yükselten ve daha sonra yeniden bu amfinin orijinal çıkış empedansına kadar yeniden düşüren) ses giriş-çıkışını yapan ses trafolarının ayrı ayrı kullanılması,bu amfiyle ses dağıtımı projesinde söz konusu olabilecektir.Kolay gelsin.

sanıyorum yapmaya çalıştığınız şey anons sistemi.yoksa 55 adet hoparlörü 600m kablo ile, tek anfiyle çalıştırmanın mantığı olmaz diyorum.yapmak istediğiniz iş ile ilgili ayrıntılı bilgi vermemişsiniz.konuyu biraz açarsanız yardımcı olmaya çalışalım.

uzun mesafeli ses sistemleri için 100volt civarı çıkışı olan amfiler ve trafolu hoparlörler kullanılıyor diye duymuştum.

Pionner 100 volt cıkışlı ses sistemleri var. Arkadasın dediği gibi hoperlörlerde özel 100 volt primer girişi 4-8 ohm ses çıkışı. Bu tabir saçma gibi görünebilir. Ancak öyle. Ses çıkışında örneğin amplifikatör çıkışı 100 watt-100volt- 4 ohm olan 10 watt trafolardan 10 tane bağlarsın. Siz 2x300 watt amplifikatör alırsanız. İşinizi çok rahat göreceğini kaba taslak hesaplayabiliyorum. Siz sadece bina anons sistemlerini araştırın. Yada cami seslendirme sistemlerine bi göz atın.

Sent from my GT-P5113 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri