5094 buzdolabı e4 hatası veriyor

bu üründe tımer motoru yoktur yanlış oldu dolabı siz iyisimi servise müracat edin sizin pek yapabileceğiniz bir arıza değil.

merhaba arkadaşlar aynı nf buzdolabı bende de var üst bölüm soğutmuyor ve ekranda MAX ünlem işareti var aşırı çalışıyor ısıtıcı 240 ohm termal sigorta sağlam termstadlarda sağlam elimde bir elektronik kart daha var kendininkinden hariç ondada alt bölüm soğutmuyordu onu takıyorum alt soğutmuyor diğerini takıyorum üst bölüm soğutmuyor ama üst bölümde aleminyum petekte buzlanma var yani buz tutuyor ve 2 fandan sadece biri çalışıyor alt bölümü soğutan fan çalışıyor ama üst bölüm için olan çalışmıyor tabi dolabı 1 gün bekletirsem buzlar erirse 2-3 saat normal herhangi bişey yok ama o süre sonunda tekrar aynı arızayı veriyor

Merhaba, Arçelik 5093 NF var ve bir süre çalıştıktan sonra E4 hatası yanıp sönmeye başladı. Defrost ısıtıcısını ve sigortasını değiştirmek istiyorum ama, Buzdolabının neresinde olduğunu bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Bir de.., arka alt bölmede kondenser ile kompresör arasında bir fan var. Bu fan elle rahat dönmüyor. Sanki biraz sıkı gibi ve çalıştığını hiç görmedim. Bilgi rica ediyorum. Saygılar...

Son düzenleme:
ZYjJl0.jpg

Merhaba. Arçelik 5285 NF'un kartının dış muhafaza kutusunda yazan arıza hata mesajlarıdır,tüm bu yazanlar. E4 defrost ısıtıcı arızası şeklindedir,5285NF'larda.Ama şu durum da vardır,defrostun karta giren giriş bağlantılarında (kablolarda içten kopma gibi) bir sıkıntı varsa bu kod kanımca yine yazabilir,2 sene önce bir sensörün bu girişteki bir bağlantı zaafiyeti yüzünden bu durumu bizzat yaşadım çünkü.

Kondenseri dıştan cebri havayla soğutmak görevli bu cebri fanın mutlaka takılmadan,elle kolayca dönmesi gerekir!,o zaman kompresör çalışırken de hç dönemeyecektir!Bu da dışarıya atılan ısıyı pompalamada hatırı sayılır bir sıkıntı olur demektir! Üst ve alt bölme sıcaklıklarının da daha zor soğumasıdır bu olumsuz durumu.Çaresi önce basınçlı bir havayla fanın dışını,motor milini,vb. güzelce temizleyip,çok ince bir yağla bu fanın milini yağlayıp pas,kir,toz,vb. varsa bunu uzaklaştırıp biraz yumuşatmak ve elle birkaç devir serbestçe dönebilir haline getirmenizdir.Öncelikle bunu halledin.Kolay gelsin.

İlginize teşekkür ederim. Bu doğrultuda bir gözden geçireyim.

sevgili arkadaşım konunun başında ışıkların anlamlarını ve arıza kodlarını zaten vermişiz. lütfen dikkatli inceleyin.

ürün sensör hatası veriyor. cihazı teste sokun.fişi çekin tekrar taktıkdan sonra 10 sn. içinde 2 sn. süreyle " Bölme ve Hızlı dondurma " butonları basılı tutun. sinyel sesinden sonra soldaki ışıklarla gerçek arızayı verecek.
Hocam benim buzdolabında da e4 hatası veriyor teknisyen arkadaş parcalarin sağlam olduğunu elektronik kartın bozuk olduğunu söyledi.Teste soktuktan sonra fişi çıkarıp yeniden takarak belirttiğiniz butonlara basmamizi söylediniz ancak butonları tekrar yazabilir misiniz dondurucu bölme hızlı dondurma hızlı soğutma soğutucu bölme bu dört butondan hangilerine basmamiz gerekli? Çok teşekkürler

Hocam benim buzdolabında da e4 hatası veriyor teknisyen arkadaş parcalarin sağlam olduğunu elektronik kartın bozuk olduğunu söyledi.Teste soktuktan sonra fişi çıkarıp yeniden takarak belirttiğiniz butonlara basmamizi söylediniz ancak butonları tekrar yazabilir misiniz dondurucu bölme hızlı dondurma hızlı soğutma soğutucu bölme bu dört butondan hangilerine basmamiz gerekli? Çok teşekkürler

dolabınızın modeli neydi

Merhaba arkadaşlar. Bende de 5094 nf buzdolabı var. Yaklaşık 20 gündür e4 hatası veriyor. Tamirciyi çağırdım. Önce gaz kaçağı var dedi ve arkadaki borulardan birini iptal edip gaz bastı. Dolap 3-4 gün çalıştı ama e4 hatası devam etti ve sonra çalışmamaya başladı. Defrost ısıtıcısını da değiştirdik. Şu anda e4 hatası ile birlikte dolap çalışıyor. Ama biliyorum ki tekrar duracak.
Başka neyi değitirebiliriz?
Yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkürler...

Merhaba arkadaşlar. Bende de 5094 nf buzdolabı var. Yaklaşık 20 gündür e4 hatası veriyor. Tamirciyi çağırdım. Önce gaz kaçağı var dedi ve arkadaki borulardan birini iptal edip gaz bastı. Dolap 3-4 gün çalıştı ama e4 hatası devam etti ve sonra çalışmamaya başladı. Defrost ısıtıcısını da değiştirdik. Şu anda e4 hatası ile birlikte dolap çalışıyor. Ama biliyorum ki tekrar duracak.
Başka neyi değitirebiliriz?
Yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkürler...

E4 hatası defros işleminin yapılamadığını yani buz eritme işleminin yapılamadığını gösteriyor. öncelikle defros ısıtıcı ve termal sigorta kontrol edilmeli. gazı tuzu motoru ile ilgili olan bir durum değil

E4 hatası defros işleminin yapılamadığını yani buz eritme işleminin yapılamadığını gösteriyor. öncelikle defros ısıtıcı ve termal sigorta kontrol edilmeli. gazı tuzu motoru ile ilgili olan bir durum değil
Dün defrost ısıtıcısını değiştirdik. Tamirci termal sigortanın sağlam olduğunu belirtti. Ama hata devam ediyor. Başka ne yapabiliriz?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri