5050rgb smd led 5mt kumanda sorunsalı

mrttzr

Üye
Merhaba arkadaşlar ;

bugün elime çin'den 5mt rgb 5050 led şerif geldi 44 tuşlu kumandası ile beraber..yaklaşık olarak 10 saattir aktif kullanıyorum fakat kumanda işlevini yitirdi şuanda tuşlarına baştığımda hiç bir şey yapmıyor..

sadece renk olarak yeşil yanıyor led..

bu konu hakkında yapmam gereken birşey var mıdır? ledler yanmış olma ihtimali var mıdır?

ledlerin hiç birisinde yanmama gibi bir sorun yok ve daha önce bütün renkleri alıyordum...

yardımcı olursanız çok sevinirim :eek:

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bu kumandalar infareddir. yani birbirini görmelidir. rgb kontrol cihazı ile kumanda arasında sinyali engelleyecek bir durum var mı

Çin malı duruma göre kaliteli de olabilir,kalitesiz de... Şayet kalitesiz olanı ise veya markasız ise bu durum gerçekleşebilir ki, bu kadar kısa sürede olması da düşük ihtimal...

kumandanın pilini yenileyiniz...

Teşekkür ederim yanıtınız için;

ilk önce kumandanın içini açtım kontrol ettim anladığım kadarı ile bir sorun yoktu..daha sonra şeride bağlanan kısımdaki cihazın içini açtım görünür de orada da hiç bir sorun göremedim kopan bir kablo yada yanlış bir bağ gibi...

satın aldığım yer ile iletişime geçtim yeni aygıtları gönderecekler.. :) sorunu yurtdışında da bir kaç kişi yaşamış araştırdım baya şansıma oldu biraz sanırım :)

evet kalitesiz ve evet markasızdı çinden ve ebay'dan nefret ediyorum artık.bu son oldu tekrarı olmayacak diğer arkadaşlarda eğer bu konuda birşeyler alacaklarsa MARKALI ve KALITELI olmasına dikkat etmelerini öneriyorum yoksa aldıkları gibi elinde kalabiliyor misal ben :)

Bu kumandalar infareddir. yani birbirini görmelidir. rgb kontrol cihazı ile kumanda arasında sinyali engelleyecek bir durum var mı
Çin malı duruma göre kaliteli de olabilir,kalitesiz de... Şayet kalitesiz olanı ise veya markasız ise bu durum gerçekleşebilir ki, bu kadar kısa sürede olması da düşük ihtimal...
kumandanın pilini yenileyiniz...

Teşekkür ederim yanıtınız için;

ilk önce kumandanın içini açtım kontrol ettim anladığım kadarı ile bir sorun yoktu..daha sonra şeride bağlanan kısımdaki cihazın içini açtım görünür de orada da hiç bir sorun göremedim kopan bir kablo yada yanlış bir bağ gibi...

satın aldığım yer ile iletişime geçtim yeni aygıtları gönderecekler.. :) sorunu yurtdışında da bir kaç kişi yaşamış araştırdım baya şansıma oldu biraz sanırım :)

evet kalitesiz ve evet markasızdı çinden ve ebay'dan nefret ediyorum artık.bu son oldu tekrarı olmayacak diğer arkadaşlarda eğer bu konuda birşeyler alacaklarsa MARKALI ve KALITELI olmasına dikkat etmelerini öneriyorum yoksa aldıkları gibi elinde kalabiliyor misal ben :)
Geçmiş olsun )) mesaj yazmıştı ama gitmemiş... yeni ürününüz geldi mi acaba ?

Türkiye'de 8-10$'a satılan şeyi yurtdışından alma ihtiyacı nedir onu anlamadım...

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,928
Son üye
welat karzan

Yeni konular

Geri