500watt spindle driver ve güç kaynağı sorunu

sn dr civanım sanırım ikna olmadınız bu konu daha önceden bir facebook formu sayfasında sorulmuştu aynı kart orda gerekli açıklamalarda bulunmuştum dikkate alın bence saygılar sunarım.

sorunu çözemedim elimde bir 220 volt dc motor vardı onunla denedim yük altında ikende ölçülen voltaj dc 304 civarı idi kaç amper çekti bakmadım ama ddediğim gibi çıkan voltajda bir değişme yoktu
irfp460 parçayı bulup değiştirmeyi deneyecem gerçi aliexpressten sipariş verdim güç kaynağını ama bunuda boşa atmayayım
yardımcı olan herkese teşekkürler
irfp460 bulunca değiştirip sonucuda burda yazacam

yenisini kaça alıyorsun? bende tornada ki motoru çalıştırıyorum bu güç kaynağı ile... seninki gibi bozulmuştu oda 300 volt veriyordu aynen.. posta caddesindeki elektronikçilere gösterdim çözemediler açıkcası... mecburen yenisini almıştım.... şu an yenisini kullanıyorum.
dediğin parçayı değiştirince sonucu yazarsan faydası olacak...

sorunu çözemedim elimde bir 220 volt dc motor vardı onunla denedim yük altında ikende ölçülen voltaj dc 304 civarı idi kaç amper çekti bakmadım ama ddediğim gibi çıkan voltajda bir değişme yoktu
irfp460 türkiyede var sipariş ettim bakalım onuda değiştirecem
cevaplar ve yardım için çok teşekkür ederim :)
yenisini 26 dolara aldım kargoya vermişler bile

sn dr civanım sanırım ikna olmadınız bu konu daha önceden bir facebook formu sayfasında sorulmuştu aynı kart orda gerekli açıklamalarda bulunmuştum dikkate alın bence saygılar sunarım.
emin ol dikkate alınıyordur süleyman kardeş aynı anda açmıştım konuyu
o yüzden yoksa biri diğerini alternatifi değil :)

sorun çözüldü
sorun irfp460 de idi türkiye içi bir yerden kargo dahil 25 tl ye aldım ve eskisinin bacaklarını kesip oraya yernisini lehimledim çıkış voltajı 120 cd civarı idi boşta sanırım yükte binince 100-110 volta düşer
katkı sunan herkese başta
redplayer e teşekkürler
20181025_111625.jpg
20181025_111837.jpg

hadi gözün aydın...Allah göstermesin bnm guc kaynağı bozulursa ne değiştireceğiz biliyoruz en azından.... bu arada parcayı nerden buldun ? link mink ?

teşekkür ederim karaköy elektronikten aldım ama heryerde var n11 vesaire

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri