500 metre uzaktan kumanda devresi

arkadaşlar selamlar 500 metre mesafe acık alanda ve 2 röle cıkısı gerekiyor dik milli 250kw motoru durdurma amaclı kullanıcaz ve durmazsa sorunlar cok büyük olur onun için dur sinyali gittigin de durması gerekiyor. ne öneririsiniz.cevaplarınızı bekliyorum saygılar.

500 mt okadar uzak mesafe değil yanlız şunu sormak ıstıyorum 500 mt uzakta sistemı kapatacak bir devremı var yoksa manuel ellemı sistem kapatılacak

frekans kontrol ünitesimi kullanmak istiyorsunuz kablolu sistemmi ?
Bu motorun kullanım hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz

Son düzenleme:
arkadaşlar motor dik milli sıcak su pompası 200 metrede calısıyor sorun şu 500 metre alanda 2 adet kuyu var karşılıklı. havalar çok soguyunca 2.pompa calısıyor gündüzleri teke düşüyor .suyu toplama merkezinde bir kişi duruyor karşı kuyuya gitmeden kapat denildigi anda bulundu yerden kapatması gerekiyor,acs 800 abb sürücü var ref komutunda calısıyor ben simdilik güvenilir birsey bulamadıgım için pompanın cıkısına basınç otamatigi taktım sonuc bu. birsey daha paylasmak istiyorum deniz elektronik diye bir sitede buldum ama güvenemedim aradıgımda adamlar konuşmaktan çekiniyorlardı yeterli bilgi elde edemedim.

Fikir vermesi için benzer bir sorunu biz şu şekilde çözdük. 2 adet hazır RF uzaktan kumanda aldık oto aksesuarcıdan. Birinci alıcı verici ile 200metre uzağa 2.uzaktan kumandanın vericisini bağladık, kumanda edeceği motorun oraya da 2.nin alıcısını bağladık. Mesafe bayaa arttı ama 350-400metre kadardı 500 metreyi denemedik...

telsizlı aç kapa cihazlar var onlardan yaptır enaz 3 km mesafelı pmr telsizler yanlız şifreleme yaptırman lazım milli pompa şifresız olurda bırısı çalıştırırsa 10 gunluk iş çıkartır :)
nerede bu uygulama eskışehire yakınsa yardımcı olurum uzaksa gıdemem:)

bu sistemden banada lazım ama 1 km menzilli olandan.

arkadaşlar kolay gelsin benim bir sorum olacak yardım edecek olursanız sevinirim. bende maverick mrx 242 2.4ghz uzaktan kumanda alıcısı var ancak bir türlü enerjilen diremiyorum bu konu hakkında bilgisi olan varmı

ghostrider 203 ün dediği cok mantıklı ama alıcı vericinin pillerini ihmal etmemen lazım

Dtmf ile cep telefonuyla kontrol edebilirsin. Eğer telefon çekiyorsa mesafede sikinti olmaz.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri