50 yada 60 hz üzerindeki frekanslar motora zarar verir mi ?

Merhabalar,

Konuyu biraz hortlatıyorum ama bir sorum olacak..

Biz ac bir motoru yuksek devir degilde yukte surekli 0,5 veya 1 hz de calıstırırsak ne olur?

yada uygun bir program ile 0,5-5hz arası surekli hızını degistirsek problem yasarmıyız?

Tesekkurler,

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bir şey olmaz sadece motor ısınır ve yanar
elektrik motorları en verimli üretildiği şartlarda (devirde)kulanılır ve yapdığı işe göre rediktör vs kulanılır.

Merhabalar,

Konuyu biraz hortlatıyorum ama bir sorum olacak..

Biz ac bir motoru yuksek devir degilde yukte surekli 0,5 veya 1 hz de calıstırırsak ne olur?

yada uygun bir program ile 0,5-5hz arası surekli hızını degistirsek problem yasarmıyız?

Tesekkurler,

O devirde çalışmaması ayrı mesele, çalışsa bile motorda güç olmayacağı için işe yaramayacaktır.

motora harici sogutma takmayı planlıyorum.. Amac inebilecegim kadar asagıya inebilmek.. Motor 1,5kw

motora harici sogutma takmayı planlıyorum.. Amac inebilecegim kadar asagıya inebilmek.. Motor 1,5kw

Düşük frekansta motor güçten düşer, işinizi görmeyecektir. Sizin söylediğiniz kadar düşük frekanslara inmeniz neredeyse imkansızdır. Büyük bir ihtimalle daimi bir dönüşte elde edemezsiniz.

10hz ile surekli calıstırabiliyorum yaklasık 1 yıl surekli calıstırdık. Benim ogrenmek istedigim minimum nekadar yavas dondurebilirim. Yardımlarınız icin tesekkur ederim

10hz ile surekli calıstırabiliyorum yaklasık 1 yıl surekli calıstırdık. Benim ogrenmek istedigim minimum nekadar yavas dondurebilirim. Yardımlarınız icin tesekkur ederim
10 Hz' in altına inmeniz zordur. Bundan daha yavaş olmaz. Eğer ihtiyaç sürekli düşük devirse redüktörlü seçeneklere bakın.

Saygılar....

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri