5 katlı 10 daireli apartmanda hidrafor sistemine dinamo takmak

kollu barıyer sıstemı yapıyorum:S devreyı yaptım ancak kumanda devresı ve elektrıkdevre seması lasım .yaptıgım sey maket .okulda hoca odev olarak verdıı. guc kaynagı ve 3 adet role kullndım . rolelerden bırı sensor yanı emnıyet fotoselının rolesı ıkı buton var .

yukarı butonuna bastıgımda yukarı kalkıcak .durucak .asgı butonuna bastıgımda da asgı ınıp durucak ancak asgı ınerken elımızı uzatdgmzda barıyer kolu tekrar yukarı kalkıcak emnıyt fotoselı oldgu ıcın .. devre bu basıt ıkı buton ıle asgı yukarı yapıcambırde emnıyt fotoselı var ıste yardımcı olursanız sevınırım acele bıras :S
ısprta yalvac:s

- - - Updated - - -

kollu barıyer sıstemı yapıyorum:S devreyı yaptım ancak kumanda devresı ve elektrıkdevre seması lasım .yaptıgım sey maket .okulda hoca odev olarak verdıı. guc kaynagı ve 3 adet role kullndım . rolelerden bırı sensor yanı emnıyet fotoselının rolesı ıkı buton var .

yukarı butonuna bastıgımda yukarı kalkıcak .durucak .asgı butonuna bastıgımda da asgı ınıp durucak ancak asgı ınerken elımızı uzatdgmzda barıyer kolu tekrar yukarı kalkıcak emnıyt fotoselı oldgu ıcın .. devre bu basıt ıkı buton ıle asgı yukarı yapıcambırde emnıyt fotoselı var ıste yardımcı olursanız sevınırım acele bıras :S
ısprta yalvac:s

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Büyük depo sorununuzu çözer ancak sorduğunuza göre cevaplayayım;

Motoru kumanda etmek için sıvı seviye rölesi kullanın, basınç tankı ve basınç şalteri almanız şart değil zaten suyu direk tanka basacak.
Diğer dairelerde suyu pompa durduğu zaman ayırıyorlar mı? Yoksa su direk pompa üzerinden mi akıyor?

Bir de su pompası için bir uyarıda bulunayım motoru denemek için sakın susuz çalıştırmayın su olmadan test için bile olsa çalıştırırsanız pompanın salmastra kutusu bozulabilir.

peki sayın alperbugra ana sebeken su hiç gelmezse bu su pompası hiç çalışmayacak değil mi ? diğer binalardaki suyu hidrafor sistemi diğer katlara basıyo. su pompaları direkt tanklarına doluyor.

peki sayın alperbugra ana sebeken su hiç gelmezse bu su pompası hiç çalışmayacak değil mi ? diğer binalardaki suyu hidrafor sistemi diğer katlara basıyo. su pompaları direkt tanklarına doluyor.

Tabi su olmazsa kesinlikle çalışmayacak.

Benim sorduğum pompa duruyor iken su nereden geçiyor?

arkadaşım sana böyle bir durumda sistemine 2. motor takman lazım 1.motor senin kurduğun sistemin motoru 2.motorda Şebeke suyunu emecek depoya boşaltacak sistemi otamatik bağlaman gerekiyor ve emliyet bağlantılarını yapman gerekir

ben hidrofor motorlarının depo seviyesi düştüğünde çalışmaması için depo alt seviyesine şamandıra koyuyorum şamandıranın kapalı kontağından kumanda fazını dolaştırıyorum su seviyesi düştüğünde şamandıra kontağını açarak kontaktörü devre dışı bırakıyor ve motorlar depo şamandırayı kapatana kadar çalışmıyor.slm

ben hidrofor motorlarının depo seviyesi düştüğünde çalışmaması için depo alt seviyesine şamandıra koyuyorum şamandıranın kapalı kontağından kumanda fazını dolaştırıyorum su seviyesi düştüğünde şamandıra kontağını açarak kontaktörü devre dışı bırakıyor ve motorlar depo şamandırayı kapatana kadar çalışmıyor.slm

İYİYİMİŞ REZİSTANS USTAM...TEŞEKKÜRLER

bu arada ben yeni bir nick oluştursam mı acaba? Profesyonel üye yazıyo bende... Ayıp oluyo senin yanında ustam. Ben bir çıragım ya...
kendini küçük görme senin mesajlarını okuyorum sorduğun sorularlada bir çok arkadaşımızın kafasındaki soru işaretlerini kaldırmış oluyorsun slm

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri