5 katlı 10 daireli apartmanda hidrafor sistemine dinamo takmak

sayın dgn frt arkadaşım sizin sorununuz Şebeke suyunun az gelmesi ve depoyu dolduramaması özellikle akşam kullanım saatlerinde olsa gerek depodaki suyun yetmemesi. sizin bu aldığınız hidromat cihazının amacı bu cihaz bir pompaya bağlanarak hidrofor haline getirilir ve basınçlı su gereken yerlerde kullanılır. bu cihazı takmakla sizin sorununuz çözülmez çünkü şebekeden gelen su miktarı değişmeyeceği için suyu depoya basınçlı olarakta verseniz hiçbirşey farketmeyecektir. sizin tek ve kesin çözümünüz deponuzu büyütmek olacaktır.ayrıca bazı arkadaşlarımız yanlış teknik terimler kullanabilirler.cevap yazarken daha yapıcı ve onları kırmadan yanlışlarını düzeltme yoluna gidersek bence daha güzel dialoglar kurulabilir. slm

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
bu alacağınız cihazın sizin yapmak istediğinizle bir alakası yok. Bu parça hidrofor üzerinede takılmıyor. Bildiğimiz santrifüj pompa üzerine takılıyor. Bunun içinde ufak bir genleşme tankı ve basınç şalteri vardır. Düşük su ihtiyacı olan yerlerde basınçlı su temini için kullanılır. önceki mesajımın son kısmında bahsettiğim ürüne benzerdir.

Sizin sorununuz mevcut deponuzdaki suyun bitmesi değil mi?

evt sorun öyle...abim benim de kafam karıştı bir bobinajcı diyor hidrafor biri diyo santirifüj biri diyo su pompası...evt santirüfüj üzerine takılsın. Depoya gelen ana şebeke suyu bazen zafıf geliyo... Bu durumda suyun hızlı akıp depoyu doldurması... Alacağımız parçalar santirüfüj, hidromad hepsi bu değilmi?

sayın dgn frt arkadaşım sizin sorununuz şebeke suyunun az gelmesi ve depoyu dolduramaması özellikle akşam kullanım saatlerinde olsa gerek depodaki suyun yetmemesi. Sizin bu aldığınız hidromat cihazının amacı bu cihaz bir pompaya bağlanarak hidrofor haline getirilir ve basınçlı su gereken yerlerde kullanılır. Bu cihazı takmakla sizin sorununuz çözülmez çünkü şebekeden gelen su miktarı değişmeyeceği için suyu depoya basınçlı olarakta verseniz hiçbirşey farketmeyecektir. Sizin tek ve kesin çözümünüz deponuzu büyütmek olacaktır.ayrıca bazı arkadaşlarımız yanlış teknik terimler kullanabilirler.cevap yazarken daha yapıcı ve onları kırmadan yanlışlarını düzeltme yoluna gidersek bence daha güzel dialoglar kurulabilir. Slm

yok yahu rezistans ustam kimseyi kırmam ben. çünkü ben de isminin ne oldugunu bilmiyorum tam olarak. Herkes farklı bişey diyo. Ayrıca bobinajcılar bile farklı seyler söylüyo...neyse bakalım...dediğinizi anladım. Sebeke suyu bazen yavaş geldiği durumlarda hidrofor sistemi devreye girdiğinde depomuz daha çabuk dolar. Depo dolduktan sonra kurulu olan diğer hidrofor sistemi binaya su verecek. Amacım bu... Ayrıca bu şebeke hattındnan 6 apart man besleniyo. Her apartmanda bu sistem var. Bir bizde yok. Onların sistemi çalıştıgında bize bazen yavaş geliyo. Bununla mücadele etmek için.

evt sorun öyle...abim benim de kafam karıştı bir bobinajcı diyor hidrafor biri diyo santirifüj biri diyo su pompası...evt santirüfüj üzerine takılsın. Depoya gelen ana şebeke suyu bazen zafıf geliyo... Bu durumda suyun hızlı akıp depoyu doldurması... Alacağımız parçalar santirüfüj, hidromad hepsi bu değilmi?

Sizin öncelikle almanız gereken şey büyük bir su deposu, zaten sorun deponun yetersiz olması. Depoyu büyüttüğünüzde sorun çözülecektir. O pompalar kuyudan suyun çekilip kullanıldığı evler içindir. Sizin bağlattığınız ekstra pompanın bir faydası olmaz çünkü sorununuz basınç değil, debi.

Şöyle bir durumda var diyelim pompayı aldınız bağladınız çalışmaya başladığında suyu kapalı bir devreye değilde açık havaya basacaktır(açık hava basıncının etkili olduğu boş su deposu). Bu şekilde yapılan bir bağlantıda gösterdiğiniz cihaz hiçbir zaman çalışmaz cihaz üzerindeki basınç saatinde 1 Bar (10 mWs) değerini dahi göremezsiniz. Bu cihazı gereksiz yere bağlamış olursunuz. Zaten depodaki su seviyesi yükselince pompa duracaktır, ki buna gerek yok. Depoyu büyütmeniz kafi.

yok yahu rezistans ustam kimseyi kırmam ben. çünkü ben de isminin ne oldugunu bilmiyorum tam olarak. Herkes farklı bişey diyo. Ayrıca bobinajcılar bile farklı seyler söylüyo...neyse bakalım...dediğinizi anladım. Sebeke suyu bazen yavaş geldiği durumlarda hidrofor sistemi devreye girdiğinde depomuz daha çabuk dolar. Depo dolduktan sonra kurulu olan diğer hidrofor sistemi binaya su verecek. Amacım bu... Ayrıca bu şebeke hattındnan 6 apart man besleniyo. Her apartmanda bu sistem var. Bir bizde yok. Onların sistemi çalıştıgında bize bazen yavaş geliyo. Bununla mücadele etmek için.

Büyük depo her halükarda lazım. Pompa bağlamakta ısrarcı iseniz resmini verdiğiniz ürüne gerek yok. Ne yapacağınıza karar verirseniz yardımcı olurum.

büyük depo her halükarda lazım. Pompa bağlamakta ısrarcı iseniz resmini verdiğiniz ürüne gerek yok. Ne yapacağınıza karar verirseniz yardımcı olurum.

sayın alpernbugra ...teşekkür ederim. Gerçekten çok ilgilendin. Allah razı olsun. O zaman bağlamayalım. Sadece depoyu büyüteyim.

sayın alpernbugra ...teşekkür ederim. Gerçekten çok ilgilendin. Allah razı olsun. O zaman bağlamayalım. Sadece depoyu büyüteyim.

Bu kesin çözümdür, pompa işi risklidir. İyi düşünmek lazım, mesela size gelen suyun debisi pompanın maksimum debisinden fazla ise bağlamanın bir anlamı olmaz. Diğer dairelerdeki pompanın türü ne? Giriş çıkış ölçüleri ne? Girişi 1'' olan 0,75kW pompada var 2'' olanda var.

Bir de yazınızı ilk okuduğumda kaçırdığım bir nokta olmuş diğer dairelerin tümünde var demişsiniz. Bu adaletli bir kullanım şekli değil, su çok çok az mı akıyor? Dağıtım noktasına en uzak bina siz misiniz? Bir saatte kaç ton su alabiliyorsunuz?

hayır en uzak bina biz değiliz. DİĞER BİNALARIN HİDRAFOR KW BİLMİYORUM. O KADAR İNCELEMEDİM. SU BAZEN AZ GELİYO. HER ZAMAN DEİL. PEKİ İLLAKİ BAĞLARSAK NE YAPMAMIZI VE HANGİ PARÇALARI ALMAMIZI ÖNERİRİSİN. BU ARADA MESAJINI GEÇ GÖRDÜM. KUSURA BAKMA...

şebeke suyunu paslanmaz bir depoya doldurup hazır bekleteceksınız. Su boşaldıkça şamandra su dolmasını sağlıyacak. Dairelerde, su kullanılıdıgında da , hıdrofor tankının basıncı ve tankdaki su seviyesi düşeceğindan, basınç kontrol presostatı ve su sevıye kontrol rölesı vasıtasıyle su depoya dolacakdır. Gecelerı suyun normal geldiği saatlerde açık depo devamlı dolu duracakdır. Gündüz kullanımlarda da zaman zaman takvıye edecekdır. Şebeke kesılse bıle, deponun hacmine göre (2- 3 ton gıbı)elınızde süreklı rezerve su bulunur. Daha acıklamaya gerek varmı..

hayır en uzak bina biz değiliz. DİĞER BİNALARIN HİDRAFOR KW BİLMİYORUM. O KADAR İNCELEMEDİM. SU BAZEN AZ GELİYO. HER ZAMAN DEİL. PEKİ İLLAKİ BAĞLARSAK NE YAPMAMIZI VE HANGİ PARÇALARI ALMAMIZI ÖNERİRİSİN. BU ARADA MESAJINI GEÇ GÖRDÜM. KUSURA BAKMA...

Büyük depo sorununuzu çözer ancak sorduğunuza göre cevaplayayım;

Motoru kumanda etmek için sıvı seviye rölesi kullanın, basınç tankı ve basınç şalteri almanız şart değil zaten suyu direk tanka basacak.
Diğer dairelerde suyu pompa durduğu zaman ayırıyorlar mı? Yoksa su direk pompa üzerinden mi akıyor?

Bir de su pompası için bir uyarıda bulunayım motoru denemek için sakın susuz çalıştırmayın su olmadan test için bile olsa çalıştırırsanız pompanın salmastra kutusu bozulabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri