5 eksen CNC yapma

Evet toplamda 52 pinli bi portun oluyor

kolay gelsin arkadaşlar..
neden siemens mitsubishi fanuc gibi ürünler kullanmıyorsunuz? tüm aksamı kendiniz mi yapmak istediniz. Gerçekten anlamak için sordum.

Burada yapılan cnc ler hobi amaçlı siemens fanuc gibi kontrol üniteleri ticari amaca uygun

elbette haklısnız.. yapılan konuşmalar da çok sağlam makinalar tasarlanmış. hobiyi geçmişsiniz :)

Kolay gelsin arkadaşlar.Üş dört aylık bir maziyle okuduğum yorumlardan olsun başka kanallardan edinebildiğim bilgi doğrultusunda 5 eksen tasarlamaya çalıştım. Çizime başladığımda yapabileceğime ümidim vardı ama sonlara doğru iyice korkmaya başladım..yan raylara binen yük 60kg 2mm sac demirden bükülmüş olarak hesapladım.Tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum, oluru var mı dersiniz?

Ekli dosyalar

• CNC DENEME 2-1.jpg
    CNC DENEME 2-1.jpg
    293.4 KB · Görüntüleme: 93
  • CNC DENEME 2-2.jpg
    CNC DENEME 2-2.jpg
    341.4 KB · Görüntüleme: 89
Kolay gelsin arkadaşlar.Üş dört aylık bir maziyle okuduğum yorumlardan olsun başka kanallardan edinebildiğim bilgi doğrultusunda 5 eksen tasarlamaya çalıştım. Çizime başladığımda yapabileceğime ümidim vardı ama sonlara doğru iyice korkmaya başladım..yan raylara binen yük 60kg 2mm sac demirden bükülmüş olarak hesapladım.Tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum, oluru var mı dersiniz?
Ne işleneceğini bilmediğimiz için ucu çok açık bir soru olmuş.

Ahşap ve ahşaptan daha yumuşak malzemeler
Forumlarda genelde beşik tavsiyesi var beşik işleyeceğim forma uygun olmuyor.

Cnc de beşik gibi oynar duruyor. Aralara çapraz kayıt atılsa bile oynama olabilir. Divizör kullanarak yapsanız uymuyor mu? 4. Eksen tablaya bağlı döndürülerek

Bu şekilde arkasını sacla kapatabilirim genede oynar mı?

Ekli dosyalar

• CNC DENEME 2-3.jpg
    CNC DENEME 2-3.jpg
    344.6 KB · Görüntüleme: 72

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular