5 eksen CNC yapma

kaytun

Üye
Merhaba Arkadaşlar, ben 5 eksen CNC yapmak istiyorum, yalnız kafa kısmında bir problemim var. Makina ölçüleri 1000mm 1000mm yükseklik 750 mm olacak. Kasasını Cnc'de kesip kaynattıracam, gerilim giderme işlemini nasıl yaptıracağım en ufak bir fikrim yok, 5 eksen döner kafa Türkiyede bulunurmu yada el yapımı bir şey olabilirmi? Yardımlarınız için teşekkürler.

Motor konusunda sürücü ve kart konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim

Hayirlisi o zaman

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Takma kafana "kafayı" , salla "beşiği" uyut bebeyi....

Önceliğin 5 eksen kodları alabileceğin , mekaniğine uygun postu daha doğrusu bulabileceğin posta uygun mekaniği düşün.

DoughtyDrive

Bu garipler 5-6 senedir tırmalar durur.
Rhino nun gnu'su gibi bir şeyler (ücretsiz ) ...

The CNC Toolkit - Creative Toolpath Control

------

Önce iyice araştır tasarla sonra başla , elektroniği en son düşün....

-------

Edit :

http://www.calvinodesign.com/90037/90037-02.03-5axisCncPlans/

en iyisi ben çizip öyle bir şeyler paylaşıyım size daha faydalı olacak gibi.

Merhaba Arkadaşlar, ben 5 eksen CNC yapmak istiyorum, yalnız kafa kısmında bir problemim var. Makina ölçüleri 1000mm 1000mm yükseklik 750 mm olacak. Kasasını Cnc'de kesip kaynattıracam, gerilim giderme işlemini nasıl yaptıracağım en ufak bir fikrim yok, 5 eksen döner kafa Türkiyede bulunurmu yada el yapımı bir şey olabilirmi? Yardımlarınız için teşekkürler.

Motor konusunda sürücü ve kart konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim

Benimde 5 eksen cnc düşüncem var hemde senin ölçülere yakın 1200*800*750 olacak. Beraber yardımlaşarak yapalım diyeceğim ama benim bilgim yok malesef sende bakarak bende yaparım artık :)

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Merhaba arkadaşlar,
Bende sizler gibi 5 eksenli XYZBC eksenli makine tasarlıyorum. Bu makinayı daha çok ahşap işlemek için üç boyutlu heykel yapmak için düşünüyorum. 3000*2100*800 boyutunda bir makina düşünüyorum. Açısal hareletler için döner tabla rulmanı düşünüyorum. Türkiye de büyük ebatta olanlarını gördüm. Daha küçük ebatta bulabileceğim bir yer bilen varmı?

zbc eksenleri.jpg
Böyle bir şey yapmayı düşünüyorum. Sizin de fikirlerinizi alabilirmiyim..

Arkadaşlar Merhabalar,
Bende uzun zamandır 5 eksenli cnc router için araştırma yapıyorum forumda sürekli takip ediyorum hep 3 eksenli cnc ler var arkadaşlarımız cok güzel projeler yapıp bizlerle paylaşmışlar. Birlikten kuvvet doğar hepinizin yardım ve düşüncelerine ihtiyacımız var.

Öncelikle şunu söylemek isterim ki mekanik olarak yapılmayacak birşey değil yaparız evelallah benim kafa takılan nokta şu;
Mekaniğini yaptık elektronik kısmın da yaptık fakat gel gelelim ki yazılım olarak ne kullanacaz. çizimleri 5 eksen kodlarına dönüştürüp cnc nasıl aktarcaz destekliyecek mi fikir görüşleriniz bekliyorum
Saygılar.

Merhaba Sayın kloner, ben yazılım olarak alphacam düşünüyorum. Ahşap işleri için uygun olduğunu gözlemledim. Makinanın yapımını bitirdikten sonra programı lisanslı olarak alıp, makinayı çalıştırmayı düşünüyorum.
Selamlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri