5 eksen bir mach3 lpt kartım var ama pc de lpt girişi yok devamı içerde

WbT

Üye
Tabi usb kart almak yerine akıllılık yapıp lpt to usb kablo aldım ama tabi ki çalışmadı şimdi düşünüyorum ki bi
pci-e kartı alsam lpt çıkışı veren o şekilde çalıştırabilir miyim yoksa ya lpt'li anakart yada usb çıkışlı mach 3 kartı mı almam gerekir ?? cevaplarınızı bekliyorum

pci-e kartıyla olmaz diyorsun yani

Dönüşümler sorunlu olabileceği ayrıca anakartı değişirmek pahalı ve zor olduğu için PCI kart almak daha uygun gözüküyor.

Bu "kontrol kartlarımız" konusunda işlendi. Forumda PCI paralel kart kullanan pek yok gibi. Satılan çok çeşitli PCI kart var. Bilgisayarınız eski ise PCI ve/veya PCI-e 1x (Express) yuvaları vardır. PCI-e, PCI'a göre epey hızlı, PCI-e 1x kartın pin sayısı azdır bakınca tanıması kolay. Her ikisinin de sorunsuz çalışacağı düşünülüyor.

Kullanıyorum diyen tek kişi olan sayın @cevdetfaik belki bilgisayarının kapağını açıp bakar ve hangi tip olduğu konusunda bilgi verir.

Son düzenleme:
bilgisayarımda pci, pci-e x1 ve ekran kartı takılan x16 var baktığım kadarıyla x1 ler 45tl ve üzeri ama sadece pci olanlar 15 tl den başlıyor çok bir hız farkı olurmu yani işleme/motorların dönme hızında fark olucaksa pcie x1 alıcam onun dışında çalışır çalışmaz o konuda sıkıntı yok gittigidiyordan baktığım için çalışmazsa kolayca iade edebilirim

biraz araştırdım ve şu sonuçlara ulaştım pci yuvalarının versionlarına göre hızları 500 mb a kadar çıkıyormuş pci-e ler gb larda geziyorlarmış ama şimdi düşününce bu mach3 programıyla kartın arasında saniyede en fazla ne kadar veri aktarımı olacak ki ?

merhaba 500 mb gb diye bir ayrım yapamazsınız lpt port için ayrıca bilgi mach3 le değil lpt portu ile sürücü arasında bilgi gönderir. sizin anakartınıza uyan kartı alın yapacağınız iş için pci yeterlidir. Sadece usb to lpt aparatlar var piyasada o aparatlar ile çalışmaz çünkü onlar bir emulatör tarafından yönetilir. İyi çalışmalar.

Bazı anakartlarda lpt poru anakartta var fakat arka panelde soketi yok. Sizin anakart modelinize bakıp lpt olup olmadığına emin olun. Eğer varsa bir lpt soketi alıp arka panele monte edebilirsiniz.

merhaba 500 mb gb diye bir ayrım yapamazsınız lpt port için ayrıca bilgi mach3 le değil lpt portu ile sürücü arasında bilgi gönderir. sizin anakartınıza uyan kartı alın yapacağınız iş için pci yeterlidir. Sadece usb to lpt aparatlar var piyasada o aparatlar ile çalışmaz çünkü onlar bir emulatör tarafından yönetilir. İyi çalışmalar.
bende zaten bugün pci kart sipariş ettim 15 tl fiyata fazlasıyla yetiyormuş arkadaş hızları farkediyor dediği için sormuştum

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri