5 ayrı motor

5 motor
Satart
1,2 motor calicak
30 saniye sonrq 1,2 durdu
3,4 calisti
30 saniye sonra
5,1 calisti
30 saniye sonra
2,3 calisti
4,5 clisti her 30 saniyede bir calicak ben stopa basana kadar
Ben yaptım ama 5 ile 1 i eklediğimde birinci motoru aktif edemiyorum yardımcı olurmusunuz

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
programınızla ilgili görselleri koyarsanız hatayı bulup düzeltmrsi daha kolay olacaktır.
Büyük ihtimalle aynı çıkışı set-reset yapmadan direk çıkış olarak kullanmışsınızdır ama görmek gerek.

Devre buradq
programınızla ilgili görselleri koyarsanız hatayı bulup düzeltmrsi daha kolay olacaktır.
Büyük ihtimalle aynı çıkışı set-reset yapmadan direk çıkış olarak kullanmışsınızdır ama görmek gerek.
Else pqylastim devreyi

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    451.6 KB · Görüntüleme: 31
  • image.jpg
    image.jpg
    408.9 KB · Görüntüleme: 30
  • image.jpg
    image.jpg
    429.7 KB · Görüntüleme: 24
  • image.jpg
    image.jpg
    368.2 KB · Görüntüleme: 22
Dediğim gibi hatalı kullanım yapmışsınız.
Bir çıkış bitini normal coil olarak kullanacaksanız program içerisinde bir defa kullanabilirsiniz eğer birden çok kullanacaksanız ya SET-RESET şeklinde yada tek çıkış önünde şartlkarı paralel toplamak zorundasınız.
Programınızda Y0,Y1,Y2,Y3,Y4,Y5 çıkışlarını ya 1 defa kullanın yada birden çok kullanacaksanız Set_Reset şeklinde yada şartları tek çıkış önünde paralel kontaklarla kullanın.
Görselde göstermeyi unuttum ama Set_Reset şeklinde kullanacaksanız Set ve Reset komutlarının önlerindeki şartları Yükselen kenar yada düşen kenar tetiklemesi ile kullanırsanız daha iyi olur.

Madem Delta plc kullanmayı yeni öğreniyorsunuz o zaman ISPSOFT programını öğrenin daha fazla modeli destekler ve daha gelişmiş bir editördür.

screenshot_20200407_090251.jpg

Dediğim gibi hatalı kullanım yapmışsınız.
Bir çıkış bitini normal coil olarak kullanacaksanız program içerisinde bir defa kullanabilirsiniz eğer birden çok kullanacaksanız ya SET-RESET şeklinde yada tek çıkış önünde şartlkarı paralel toplamak zorundasınız.
Programınızda Y0,Y1,Y2,Y3,Y4,Y5 çıkışlarını ya 1 defa kullanın yada birden çok kullanacaksanız Set_Reset şeklinde yada şartları tek çıkış önünde paralel kontaklarla kullanın.
Görselde göstermeyi unuttum ama Set_Reset şeklinde kullanacaksanız Set ve Reset komutlarının önlerindeki şartları Yükselen kenar yada düşen kenar tetiklemesi ile kullanırsanız daha iyi olur.

Madem Delta plc kullanmayı yeni öğreniyorsunuz o zaman ISPSOFT programını öğrenin daha fazla modeli destekler ve daha gelişmiş bir editördür.

Ekli dosyayı görüntüle 62792
Teşekkür ederim devre istediğim şekilde sonuçlandı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri