5-6kw lik enerji ihtiyacı için tavsiye

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cengo81

Üye
Arkadaşlar anlık 5-6kw lik güce ihtiyacım var. Normal şartlarda şebekeden karşılıyorum elbette. Ancak maddi anlamda yorduğu için alternatif çözümler arıyorum. Alternatörle üretmetip kullanmayı düşündüm ilk doğal olarak. Offgrid değil direkt bağlamayı. Yahut şebekeye destek olarak. Yani Şebeke ve benim ürettiğim aynı anda makineyi çalıştırıyor olacak, 5kw yi alternatörden fazlası olursada şebekeden tamamlayacak. Elektrik saati uzak olduğu için o tür saatler kullanamam çünkü alternatörden oraya sanırım kablo gerekecek.

Bu alternatörden ürettiğim elektriği depolamadan direkt kullanma imkanım varmı? İzlenecek yolum ne olmalı. Ve alternatör-motor seçimi ne olmalı? Alternatörü motor ilede hareketlendirebilirim. Yani misal 300w harcayıp motorla alternatörü çevirsemde olur.

Malum elektrik ücretlerine son 1 yılda gelen %80 zam ve bu aydan sonra uygulanan zamla artık elektrik kabus oldu..

Yakıt ile üretemem elektriği. Elektrikten elektrik üretmem lazım :) o yüzden direkt bir jenaratör olmaz bana.

Link vermek yasak ise kaldırabilirsiniz;
Örnek olarak şu alternatörler ile belirttikleri güçte elektrik üretilir mi?
http://pmalternator.ticiz.com/p161107-7500-wat-500.html

Ve bunun için nasıl bir motor ile bu gücü alabilirim. (Pek bilgim yoktur elektrik konusunda, hatta hiç yok diyebilirim :) )

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri