5-6kw lik enerji için tavsiye(alternatör)

Bu makina,Con Ahmet makinasına benzi-
yor !

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Yani evet elektrik hakkı da çok fikrim olmadığından düz mantıkla bunu düşünmüştüm. Dediğim gibi dişli kasnak kayış vs hesapları yaparken bunları(makine sektörü) hesaplama vs şeklinde tork devir artırımı yapabiliyorduk. Ama dediğiniz gibi demekki işin içine elektrik üretmek girince olmuyormuş aynı şey :)

Neyse artık hevesimiz başka baharlara :) bi su kenarı yada boş arazi bulmak lazım o baharada :)

Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.

Yani evet elektrik hakkı da çok fikrim olmadığından düz mantıkla bunu düşünmüştüm. Dediğim gibi dişli kasnak kayış vs hesapları yaparken bunları(makine sektörü) hesaplama vs şeklinde tork devir artırımı yapabiliyorduk. Ama dediğiniz gibi demekki işin içine elektrik üretmek girince olmuyormuş aynı şey :)

Neyse artık hevesimiz başka baharlara :) bi su kenarı yada boş arazi bulmak lazım o baharada :)

Diğerindede olmaz, ya devri artırır torku düşürürsünüz, ya torku artırır devri düşürürsünüz.

Alternatör yerine Şebeke bağlantılı güneş enerji sistemi de düşünebilirsiniz, gündüz güneşten harcar gece şebekeden harcar %50 tasarrufunuz olur. Şebeke bağlantısı derken devlete elektrik satmayacaksınız sadece Akıllı inverter kullanarak bunu yapabilirsiniz

flywheel hiç araştırdın mı? yani volan sistemi youtubeta çok örnek var

flywheel hiç araştırdın mı? yani volan sistemi youtubeta çok örnek var
Evet üstad. Elektrik konusunda arkadaşlar olmayacağı yönünde fikir beyan ettiler. Ben devir artırma kısmı için çok ısrar etmek istemiyorum ama. Fakat yinede denemesini yapıcam. Sonuçta rüzgar güllerinde 1 tane bulunmuyor. 1 tane ile 100 devirde üretilenle 10tane ile 80devirde üretilen farklı olduğundan tek pervanede birden fazla kullanıyorlar içlerindeki dişlilerle. Ancak arkadaşların oranları yinede bu denememde işe yarayacaktır. Gönül işte test edip görmek istiyor :)
Alternatör yerine şebeke bağlantılı güneş enerji sistemi de düşünebilirsiniz, gündüz güneşten harcar gece şebekeden harcar %50 tasarrufunuz olur. Şebeke bağlantısı derken devlete elektrik satmayacaksınız sadece Akıllı inverter kullanarak bunu yapabilirsiniz
Güneş paneli için uygun bir dükkan değil hocam. Duvar ve çatı anlamında yani :)

Peki durduk yere volan kullanılan bir sistem gördünüz mü hocam? Enerji koruyacaksanız bir mil yahut bir devir vardır. Volan kullanacaksak bu ve benzeri olmalı.

volanı küçük motor çalıştırıyor, yeterli torka ulaşınca alternatör elektrik üretiyor, başlangıç olarak elektrik veriyorsun youtubeta çok örneği var

Köpek bok yerde sadece bokunu yiyerek ne kadar yaşar orası önemli :D
Fiziği katletmeyin yazıktır günahtır...

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,605
Son üye
osaricicek

Yeni konular

Geri