5+1 ses sistemi elektrik veya ses karti sorun

Ayhanergnn

Üye
Merhaba beyler sansui rz 97550avd model ses sistemi kullaniyordum onceden ekranina gelen gosterge de hata olmaya basladi gelip gelmiyordu ama ses vb sorunsuzdu simdi ise ses gelmiyor elektirik gidiyormu bilmiyorum ekran calismiyor ve elektrik devrelerinin bulundugu alanda elektrik mevcut kontrol kalemi ile kontrol ettim fakat hic bir sekilde ses alamiyorum

Ekli dosyalar

• 20150717_190352.jpg
    20150717_190352.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 23
Ve sunuda belirtmek isterim cd acma tusuna bastığımda hic birsey olmuyor tepkisiz cihaz :)
onceki resimde bunun koruması vardi onu kaldirdim gondereyim dedim

Ekli dosyalar

• 20150717_190505.jpg
    20150717_190505.jpg
    1,019.6 KB · Görüntüleme: 24
rabbim güç kaynağı diye bir şey kalmamış:) anahtarlama treansistörlerinin dirençleri kavrulmuş resmen.
yalnız bu ses sistemi değil dvd okuyucu sanırım.
led gösterge çalımıyorsa 5 v yoktur ondan çalışmıyordur ledde.
besleme noktasına bak. komple elden geçirmek gerekebilir. trafoya bir şey olduğunu sanmam. smps trafoları kolayca yanmaz.

Peki bunu sadece anfi olarak nasil kullanabiliriz

Merhaba.Lcd ekranın arada gidip gelmesi,bu geçme soket-çoklu fiş bağlantılarındaki temassızlıktan da olabilir.Besleme devresi ünitesinde dc çıkışı varsa,yani kbir eleman kısa devre olup da sistem susmaya Tam korumaya) geçmemişse yine geçme soket-çoklu fişli bağlantılarındaki istenmeyen bazı temassızlıklar (Cihaz hayli eskiyse eğer) yüzünden amfi çıkışına dc beslemesi gelemediğinden veya çıkış katından ses akımı tam da iletilemediğinden oluşmuş olabilir.Tüm bağlantıları söküp yeniden yerine bir takın,eğer sırf bu yüzdense (Smps korumaya geçmeyip dc beslemesini tam sağlıyorsa) cihaz yeniden ses verebilecektir.

Tüm bunların dışında herşey normalse yani tüm devre yapısı ve bağlantılar normal durumdaysa ses cd'den DVD player'dan yapılan bir seçimle geliyorsa (Tuner (AM;MW;FM radyo) veya usb flash bellekteki mp3 dosyasının okunmasının dışında) laser okuyuculu lens gözündeki aşırı kirlenmeler veya cd'deki çok derin çizik veya kirler bu WAV ses dosyasının okunmamasına da ayrıca nedendir,anti parantez olarak.Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri