480watt motor sürekli çalışsın: 12v 72amp akü :kac watt solar panel?

merhaba arkadaşlar benim sorum şu: kac wattlık portable 12v solar panel gerekir?
inci 72 amper sulu aküm var, 12v 480 wattlık bot motorum var.henuz 1 kere denedim.akü tam dolu değildi,1 saat hiç durmadan gitti.motorun gün ışığında hiç durmadan çalışmasını istesem minumum kaç wattlık solar panel gerekir?

motor ozellikleri
Specs of Intex 40 lbs Thrust Trolling Motor with Extendable Handle
  • Manufacturer: Intex
  • Model Number: 68631
  • Voltage: 12V DC
  • Power: 480W
  • Thrust: 40 lbs
  • Shaft Length: 36"
  • Speed 5-forward/3-reverse
  • Operates on 12 Volt Battery (not included)
  • Built-in Battery Meter
  • Tilt/Extend Tiller

bu linklerde yapmışlar

merhaba arkadaşlar benim sorum şu: kac wattlık portable 12v solar panel gerekir?
inci 72 amper sulu aküm var, 12v 480 wattlık bot motorum var.henuz 1 kere denedim.akü tam dolu değildi,1 saat hiç durmadan gitti.motorun gün ışığında hiç durmadan çalışmasını istesem minumum kaç wattlık solar panel gerekir?

motor ozellikleri
Specs of Intex 40 lbs Thrust Trolling Motor with Extendable Handle
  • Manufacturer: Intex
  • Model Number: 68631
  • Voltage: 12V DC
  • Power: 480W
  • Thrust: 40 lbs
  • Shaft Length: 36"
  • Speed 5-forward/3-reverse
  • Operates on 12 Volt Battery (not included)
  • Built-in Battery Meter
  • Tilt/Extend Tiller

bu linklerde yapmışlar

Dostum sorunun cevabını zaten kendiniz vermişsiniz. Tam verimli gün ışığında 12 volt 480 watt motr için bu gücü sağlayacak panel kullanmanız gerekir. 12 volt 500 watt panel kullanmanız gerekir.

Ama bunu akü ile çalıştırıcam derseniz o zaman başka. Motor gücünüz belli.

Yine ama diyerek devam edeceğim. Panellerin verimden düşmesi ve gün ışığını tam alamama durumunuda göz önünde bulundurup %15 yada 20 pay eklerseniz daha garanti olur.

Olaki bu sistemle denize açıldınız ve programda olmayan bir yağmur bulutu geldi ne olacak? :D

Saygılar..

arkadaşım teşekkür ederim cevabına. 500wat güneş paneli çok büyük olur.. mesela 200 watt(portable) alsam nasıl olur.örnek 90dk aküden calısır. solar panel aküye takılı olduğu için. 45 dk akü süresini uzatır.yani aki tam dolu iken 135 dk çalışır.ondan sonraki sürec 60 dk mola 30 dk seyir.şeklinde devammı eder?

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri