48 vdc şarj cihazı

refikoyu

Üye
Hurda malzemelerden yaptığım bir devrede 12 vdc 18 Ah 4 adet seri 4 paralel aküyü şarj etmem gerek önerisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
seri olanları anladık ama parelel olan neden parelel yapmak istediğini ya cümlelere dö yada basitçe bir devre çiz sana fikir werellim derim.yoksa 4 erli seri diğer 4 erli oda seri sonuçta 2 seri parelel mi bağlı.yalnız şuna dikkat et akülerle çalışmak çok dikkat ister

resimleri eklerim de yorum yapmak için yazmayın fikrin var ise söyle yok ise boşuna yazmayın lütfen bana deki şu saatte şu kadar şarj olur şu saate şu kadar şarj eder sonra 4 adet 12 vdc 18 ah akü seri bağlandığında kaç volt ve amper eder paralel bağlandığında kaç volt ve amper eder lütfen çok bilmişlik taslamayın

resimleri eklerim de yorum yapmak için yazmayın fikrin var ise söyle yok ise boşuna yazmayın lütfen bana deki şu saatte şu kadar şarj olur şu saate şu kadar şarj eder sonra 4 adet 12 vdc 18 ah akü seri bağlandığında kaç volt ve amper eder paralel bağlandığında kaç volt ve amper eder lütfen çok bilmişlik taslamayın

senin gibilere şunu derler.HEM KEL HEM FODUL.allah işini rast getirsin ukala bey

Daha seri ve paralel bağlantıda voltaj akım hesabını bilmediğinden bahsediyorsun bir de tutmuş ukalaca bilmişlik taslamayın diyorsun. Burda sana verilecek her cevap senin bilgi düzeyindeki biri için bilmişlik taslamak anlamına gelir zaten ki burası insanların bilgilerini böbürlenerek değil keyifle paylaştığı bir platform. İyisi mi biz bilmişlik taslamayalım (cevap vermeyelim)..

hey dostum senin tek sorunun o nalet olası kafanın o koca .... büyük olması hehe filmden alıntı bence cuk oturdu

Arkadaşlar burası face yada twit değil samimi sorular soruyoruz diye düşünüyorum size detaylı paylaşamadığım bir projem var fakat arkadaşımızın soruma cevap yerine eleştirmesi oldu yanlış anladıysam ve yanlış anlaşıldıysam üzgünüm ne kimseyi kırma yada rencide etme gibi bir düşüncem yok diğer arkadaşların sözleri ise kalp kırıcı bunun yerine soruya cevap vermelerini beklerdim cevaplarınızı anlayışla karşılıyorum ama filmden alıntı yapan arkadaşımıza bir cevabım olacak kimseyi buraya yazdıkları ile yargılama burası yine diyorum face değil diğer arkadaşlardan anlayış bekliyorum bu arada kafa çapım 70 cm civarı arkadaşınki ne kadar

insanoğlu nankör mü acaba girip görüntülediği ve indirdiği bi bilgiye en azından iyidir kötüdür diye bir yorum yapma zahmetine bile girmiyor.....ne diyeyim alışılmış bu düzen böyle gider heralde armut piş ağzıma düş bi geri görüş bile yapmayalım.......

bunu yazan benim kafa çapımı yargılayan insanmı yaptıkların için karşılık beklemek ukalalık değilde ne sağ elin yaptığını sol el bilmeyecek

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,892
Son üye
bekmezci

Yeni konular

Geri