45 kw elektrik motoru için pano tasarımı

merhaba arkadaşlar. siteyi uzun zamandır dışarıdan takip ediyordum çeşitli sorunlarım için, ancak bu sefer derdime çare bulamadım ve siz üstadlarıma sorayım dedim. 45 kW'lık bir elektrik motoruna yıldız-üçgen start verecek bir pano dizayn etmem lazım. schneider marka kontaktörler kullanacağım. ancak normal bir pano kullanmayıp bunu ürettiğim makinanın içine uygun bir şekilde gömmeyi planlıyorum. yardımcı olabileceki birileri varsa çok sevinirim.
sevgiler, saygılar.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
yardım derken malzeme seçimini mi kasdettiniz

makinan da monte edeceğin alan ne kadar, kullanacağın malzemeler neler? mkş + 3 adet kontaktör ise 300x500x200 mm ölçüsündeki bir pano yeterlidir.

Aynen bu soruda bir terslik var sanırım:)
Yapacağınız şeyi biliyorsunuz,kendi ürettiğiniz makinenizin içine gömmeyi planlıyormuşssunuz..
Bizden nasıl bir yardım bekliyorsunuz onu anlayamadık.
Kumanda-güç şemasını mı soruyorsunuz?
Kullanacağınız malzemeyi mi soruyorsunuz?

öncelikle gösterdiğiniz tüm ilgi için teşekkür ederim. tüm komponentlerim schneider olmakla beraber kumanda- güç şeması problemi çekmekteyim. ihtiyaç duyduğum alan minimum düzeyde olmalı. mkş+3 kontaktör+ mini kontaktör+ faz koruma+ zaman rölesi+otomatlar.

arkadaşım mini kontaktörlerin gücü yok 45 kw

Anlaşılan makine gövdesinde yeriniz kısıtlı 45 kw motoru sürmeniz mümkün fakat
şöyle bir şey yapabilirsiniz abb nin soft starter dediğimiz yumuşak yolvericileri var bunlardan kullanarak motora yolverebilir akım sınırlaması gibi özellikleri var sağlam cihazlar tabi maliyeti kontaktörden biraz fazla korumaları var 3 adet kontaktör -termik röle -zaman rölesi kablolar vs işçilik fazla

Anlaşılan makine gövdesinde yeriniz kısıtlı 45 kw motoru sürmeniz mümkün fakat
şöyle bir şey yapabilirsiniz abb nin soft starter dediğimiz yumuşak yolvericileri var bunlardan kullanarak motora yolverebilir akım sınırlaması gibi özellikleri var sağlam cihazlar tabi maliyeti kontaktörden biraz fazla korumaları var 3 adet kontaktör -termik röle -zaman rölesi kablolar vs işçilik fazla

ancak fiyatı 2 katı :)

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri