433 mhz rf alıcı vericinin mesafesi ?

Hayır, Mod.'lu 10mW ile 20km................(Modül + Amp.)

Amp. olmazsa modül µW seviyesinde kalır.

illa 17.3 mü olması lazım

Bu vericyi nerelerde kullanabiliriz.Uzaktan buhar proses sistemlerinde buhar akışı ve buharın sayılmasında kullanabilirmiyiz.Ne kadar mesafeden veri alıp verebiliyor.

:(benım sorumun cevabını alamadım 10 mwatt 5 voltu geçtım 12 voltta kaç mA akim çeker 5 volttada yazarsanız sevinirim :)bişey daha söylıyeyım arkadaşim ben yaptım oldu demekle bu işler olmaz hem anten bırbırını gorecek arada hiçbir engel olmıyacak dıyorsunuz hem 10 mwatt dıyorsunu 20 km iletişim dıyorsunuz uzaydanmı bağlantı kurdunuz siz arkadaşim yeryuzunde ıllakı engeller olacak tesaduf iletışımlerı gerçek iletışım olarakmı goruyorsunuz başimdan geçen bır konuyu anlatayım bilecikte siyah beyaz lambalı televızyon tamır ederken bır sefer oldu rusyadakı kanallardan bırıne denk geldım siyah beyaz seslerde gayet net bu havanın elektron akişina engel olmadığı bır andı tutup bilecıkte rus kanallarını seyretmek için anten kurmadım:)kursamda gulerler adama sizin yaptığınız 10 mwatt değıl 10 mwatt ı RF veride surucu olarak kullanıyorsunuz enaz 5 watt lık bir verıcı benım tahmınım 5 vatlık pmr telsizler 7-8 km iletişim zor kuruyor yılda bır iki sefer iletışım kurduğunuzu burada ıddıa etmeyın yıl 12 ay herturlu hava şartlarında iletışım kurabılıyormusun sen ondan bahsette şapka çıkartalım tecrubene ve bılgıne becerıne kusura bakma burada bu işe gönul vermış arkadaşlarıda yanıltma gerçeklerı yazkı yenı başlıyan arkadaşlar boşuna hayale kapılmasınlar gerçeklerı okuyup ona gore iş yapsınlar :)üzdüysem özür dilerım ama gerçeklerı yazdım

10mW ile maximum mesafe 1km dir oda maximum.
500mw bile 4-5km anca gönderiyor vede kazançlı antenler ile.
5w ile 433mhz de ancak antenler birbirini görürse manchester encoding ile 20km olabilir.

sayın fire bird fiziksel buyume kadar mesleki tecrubeyede sahıbım burada insanları yanlış yonlendırmeye hakkınız yok gerçi bunun muhatabı ben değılım benımkı dostça uyarmaktı sıze teknik olarak sorduğum rf 10 mwatt nekadar güç harcıyarak 20 km iletişim kurduğunuz bunun cevabını ben bılıyorum ama siz arkadaşları yanıltıyorsunuz bana sorarsan senın yaptığın palavra sikmak madem bu konuda uzmansın 10 mwatt ın nekadar enerjı harcadığını soylemen gerekırdı bu ulkede RF konusunda senide benıde cepinden çıkaracak bilgili kişiler var bunda yanılıyorsun bencıl olmıyalım en basitinden ben bu konuda iddialı değılım bir universitenın araştırma laboratuvarında iki yıl RF uzerıne araştırma yaptım amerıkadan kobra telsiz amerıkadan microchipten RFPİCler getırttım sample olarak ıddıa edıyorsan bu konuda ıspatlıyacaksın yada palavra sikmiyacaksın arkadaş yapana saygın olsun dıyorsun neden olmasın saygım ama senın yaptığın bişey yok doğruyu yazıp eleştırıncede agresıfleşiyor yaşimla orantılı olmadığımı soyluyorsun ben sevgıyıde saygıyıda bılırım meslektede el elden ustundur bunu kabullenırım bence siz kabullenmeyı oğrenın :)

Benim kastettiğim büyüme fiziksel değil, mesleki büyümedir.

Yaşınla orantılı değilsin, madem yapamıyorsun yapana saygın olsun.İnsana yalancı muamelesi yapıyorsun.Önce denersin baktın söylediklerim yanlış o zaman eleştirirsin.Yazdıkların yaşına yakışıyormu.Orada verdiğim bilgilerin çoğu altın değerinde test sonuçlarıdır.Kendini RF konusunda geliştirmek isteyenler için.Bu ülkede RF konusunda elle tutulur fazla kaynak yok ,konunun zorluğundan uğraşanda az sayıda..Öğrenmek isteyene, genç nesile tecrübe aktarıyoruz, senin şu yaptığına bak ,seviyeyi düşürmek çok kolay fakat ortaya bir şey koymak zor.Bizim yalanla dolanla işimiz olmaz aksini uygulama olarak ispat edebilirsen saygı duyarım.Uğraşırım diyorsam işin matematik yönünü özelden atayım.Söylediğim mesafe kesindir, ispata hazırım.Takıldığın noktalar olursa hiç çekinme severim ihtiyarları...:cool:

10mW ta 20km mesafe ispatlamaya çalışmayın gerek yok herşey ortada. modulu üreten firma bile bunu duysa kıçıyla güler.

napıyorsunuz rf sinyali stratosfere gönderipmi alıyorsunuz 20km uzaktan :)

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri