400w metal halide atesleme sorunu

merhaba lamba atesleme yapmiyor fişe takınca lamba yanmıyor. Ama fişi çıkarıp takinca hizli bi sekilde ark yapiyor ve yaniyor.ilk olarak 250w bir lamba vardi oda ayni sorunu yapiyordu sorun ne olabilir tesisattan kaynaklanan bisey olabilirmi.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
3140-101.png
İgnitörü yani ateşleyiciyi değiştirip denedinizmi yeni tiplerde balastın üstünde sanırım.

elimdeki balsat bu.d-lite 250 watt balast ve ampul vardi sifir ikisde ondada ayni sorun oluyordu fisi defalarca sökü takinca yaniyordu.250w da atesleyiciyi degistirdim olmadi sonra balasti degistirdim yine olmadi.sonra 250w olan hic yanmamaya baslayinca 400w aldim megas.oda ayni sekilde olunca buraya yazdim.sorun ne olabilir.mesela bugun denedim bikackere sorunsuz tek seferde yandi ama yine yapicagini düsünüyorum

Ekli dosyalar

• megas.jpg
    megas.jpg
    83.2 KB · Görüntüleme: 7
Bazı firmalar,ürünlerin aynı marka olması ge-
rektiğini ! iddia ediyor .

250w olanda atesleyici ayni markaydi.400w olani ikinci el aldim ve ampul slvyana onda kullanildigini biliyorum.Bulundugum yerdeki tesisattan olabilirmi

Tüm tesisatı elden geçirin tarifiniz gevşeklik var gibi düşündürdü.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri