400KVA Trafo için Kompanzasyon Panosu..

şartnameye göre 630A kompak şalter kullanmalısınız akım trafosu oranı ise kurulu aktif güce göre tedaş tarafından belirlenir tabiki sayaç için gerekli akım trafoları böyle. kompanze için olanı ise çekilen akıma en yakın değer seçilirse kompanzenin hatası mimumuma indirilmiş olur

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
bence on iki kademe kullan ve kademeler küçükten büyüğe göre olsun baştan al baştan bırak bir güç kontrol rölesi mükemmel işinizi görür

Geçen cuma günü Çaykura bağlı iyi dere çay fabrikasının kompanzasyon panosu yandı ve yeni bir kompanzasyon panosu yaptım ona ve 300kvar civarındaydı 50 a lık kompanzasyon kontaktoru kullanırsanız daha sağlıklı olur ve 25 lik nyy kablo kullan bence kerata pano 25 den aşağısındakı kablolara dayanamıyor bir görsenız panoyu korkarsınız aynı un olmus neyse çizimini bir ara çızıp size verebilirim.

Elektrik müh.Uğur ER

Arkadaşlar,devre şemasıyla beraber yollayabilirmisiniz,malzemeleri de net anlamış oluruz,yardımcı olursanız sevinirim.

ban yardımcı olun arkadşlar ben azer beycandatım konpanzasıyon devre şeması bırde hesaplam formulerın ban gonderınn lütfennnnnn

1 kd 100 2kd 50 3kd 30 4kd 20 5kd 10 6kd5 7kd2,5 8 kd 1,5 9 kd 1 KVarh olsun diyer 3 kademeyi de monofaze ihtiyaca göre yapabilirsin Sanki yük dağılımı çok güzelmiş gibi konuşuluyor ama bana göre uymayacak gibi her nekadar işi yapmış olsanız bile günümüz şartlarının dizaynı bunu gösteriyor birde kompakların kesme kapasitelerini yüksek tutun. Benim tecrübem bunu gösteriyor. Bu türde 100' ün üstünde tesis kurdum. Herkese iyi çalışmalar dilerim... Birde rölemiz RG3-12C-S zira 3 pencereli

kompansazyon hesaplarında genelde kondansatör gücü hesabı kabaca
kurulu gücün yarısı kadar olur

Sayın silenta65, bahsettiğiniz kabaca hesap doğru olmaz, kompanzasyon bölümümüzü inceleyebilirsiniz.

hala isteyen arkadaslar varsa tek hat şeması ve ihaleyi almış malzeme listesi yollayabilirim.

MatheusXVll selamunaleyküm alabilirmiyim tek hat şeması ve malzeme listesini mümkünse

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri