400hz trafo

mtilki

Üye
Girişi 380 v 50hz ve ya 60hz olan bir trafoda çıkışı 115/200vac 400hz olarak çıkış alabilirmiyim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
transformatörler akımı veya gerilimi alçantan veya yükselten elektrik makineleridir. frekansı değiştirmek için inverter kullanabilirsiniz. anahtarlama elemanları ile yapabiilirsiniz.

transformatörler akımı veya gerilimi alçantan veya yükselten elektrik makineleridir. frekansı değiştirmek için inverter kullanabilirsiniz. anahtarlama elemanları ile yapabiilirsiniz.
motorlarda kullandığımız invertörlerdenmi bahsediyorsunuz yoksa başka bir ürünmü var ayrıca 60kva güç için trafo sardıracağız

inverter ile trafo sürmek nasıl yapılıyor? şema, örnek vb var mı?

inverter ile trafo sürmek nasıl yapılıyor? şema, örnek vb var mı?
eksik hatalı bilgi, yanlış söylemiş trafolar elektrik makinesi değil, bileşenidir. şimdi ben ne desem anlatsam, sen sus tamirci diyeceksiniz. trafolar en aptal bileşenlerdir. yüksek voltaj verirsin gider ucundan düşük voltaj verir, bir de başka bir cinsi var gıcık mıdır nedir. gider düşük voltaj verirsin, gaza gelir ucundan yüksek voltaj verir. bu arada inverterle trafo sürülmez, inverter devrelerinin sürdüğü trafolar vardır. onlarda hepsinden daha gıcıktırlar.
konu sahibine bilgidir, trafonun bir tarafında 380 gir çıkışından 400 Hz direkt çıkış biraz bana zor geliyor, ama olmaz değil uygun devre (sürücü/inverter) olursa sıkıntı yaşamazsınız derim ben.
hani eğer varsa da benim LBA da o sayfalar eksik

Giriş frekansı neyse çıkışta o olur. Yüksek frekanslarda sac nüve yerine ferromanyetik nüve kullanılıyor.
@paskomya usta transformatör, asenkron motor elektrik makinası diye geçer.
aynen öyle makina deyince ille de bişeylerin dönmesi hareket etmesi falan gerekmiyor. ama paskomya usta başka bişey anlatmak istiyor sanırım.

transformatör, asenkron motor elektrik makinası diye geçer
cahilliğimi yüzüme vurmana gerek yok :)
aynen öyle makina deyince ille de bişeylerin dönmesi hareket etmesi falan gerekmiyor. ama paskomya usta başka bişey anlatmak istiyor sanırım.
evet benim LBA da o sayfalar boş kalmış pardon. benim için motorlar bir kaç çeşittir ve hareketli parçalardan oluşur. hareket etmeyen motor benim için motor değildir. benim görüşüm sizleri bilmem. ama o trafo amcalara giren çıkan aynı olmayabilir ama o kıpraştıran frekans olayı değişmez diye biliyorum ben , zaten @fgencal ustana onaylamış.
şimdi motorlar diyoruz ya fosil yakıtlı olanlar var, içten yanmalı da derler hareket enerjisi
buhar makineleri var, buna stirling de dahil hareket enerjisi
elektrik motorları var ac/dc çalışır hareket enerjisi
bir de yatan motorlar var, adamın iliğini kurutur ocağına incir ağacı dikerler o motorların konumuz ile alakaları yok.

Estağfirullah usta. Siz cahilseniz biz zır cahiliz. Bizim meslekte Elektrik Makinaları diye ders vardır o derste bunlar işlenir. Trafo en verimli elektrik makinasıdır diye geçer.
rahat ol merak etme. cahillik başka bir şey, cehalet bambaşka bir şey. bir de cahil olduğunu bilip kabul etmek, yani o konuda bilgisi olmadığını kabul etmek başka bir şey, bir de cahil olduğunu kabul etmemek başka bir şey. o kadar kitap okudum, o kadar araştırma yaptım, acılı tatlılı bir çok tecrübe edindim. bak hala bilmediğim şeyler var. ve benim için hala motor değildir trafo. tabii bu birazda baktığın pencereye göre değişir. deniz üstünde çalışırken; beni makinist yapmışlardı. balıkçı gemisinde angarya iştir. makine dairesinde motorun yanında yatar uyurdum. bana o gürültüde nasıl uyduğumu sorarlardı. o motorun sesi bana bir müzik bir ninni gibi gelirdi. onlar bilmezdi ama en ufak ses değişikliğini sadece ben duyardım. onlar bunu anlamazlar, çünkü onlar için o motorun sesi sadece gürültü. ama bilmezler ki o motordur uzakları yakın eden, o ağları çeken, biz eve götüren. işte o yüzden hareketli parçaları olan şey benim için motor. ve sesini duymadığım motoru sevmem.

Forum istatistikleri

Konular
128,122
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri