400 Watt anfi çıkışları için yardım

Size arkadaşın hazırlamış olduğu PDF dosyasını ekledim. Sizden ricam inceler ve bana cevap verirseniz çok sevinirim. Çünkü adamın videoda yaptığı ile paylaştığı PDF dosyasındaki devre farklı hatta bazı elemanların dizilimleri dahi farklı inşallah yanlış birşey yapmamışımdır. Ben hem maddi olarak hem de işçilik olarak baya uğraştırdı. Ekli dosyayı görüntüle 400 Watts Stereo Audio Amplifier Board DIY 2SC5200-2SA1943 Transistor ( Hindi ) ELECTRO INDIA.pdf

Abisi, D class hazır anfi modülleri var çinlide. Bunun 4te bir boyutunda 800-1000 w verdiğini iddaa eden.
Gerçi zevk meselesi. Aynı benimki gibi.

Abisi, D class hazır anfi modülleri var çinlide. Bunun 4te bir boyutunda 800-1000 w verdiğini iddaa eden.
Gerçi zevk meselesi. Aynı benimki gibi.
Abim biraz araştırdım ama bu devre hem yapabileceğim bir devreydi hem de çok hoşuma gitti. Şuanda ölçülerini alıyorum bittikten sonra 3dli yazıcıdan devreye uygun bir kutu yapacağım. Ama yukarıda konuştuğum arkadaşın dediği gibi yanlışsa emeğim boşa gidecek.

Şöyle anlatayım.

Aşağıda resimde çizdim. Oradaki kırmızı halka içine aldığım yerlerdeki hatlar mevcut değil. Orada delik ve bacak varsa bir yerlerle irtibatlı olması gerekir düşüncesindeyim.

Deneme yapacaksanız dikkatli olunuz.

Adsız.png

Sol altta işaretlemis olduğunuz yerler ton kontrole bağlanacak(7912 ile 7812 bi de DC 12 volt) ama nasıl onu öğrenmek istiyorum. Fakat sol taraftaki SP çıkışlarını bende bilmiyorum

Sol altta işaretlemis olduğunuz yerler ton kontrole bağlanacak(7912 ile 7812 bi de DC 12 volt) ama nasıl onu öğrenmek istiyorum. Fakat sol taraftaki SP çıkışlarını bende bilmiyorum

Eğer bu modifiye edilmiş tek tarafa düzenlenmiş pcb versiyonu ise yukarıda örneklediğim şekilde bağlayarak kullanabilirsiniz. Devrenin orjinal hali ve son halini bilmiyorum. Belki sonradan düzenlenmiş çift çıkışlar iptal edilmiş olabilir.

Baskı devrenizi net göremiyorum ama yollar arasında kısa devre yoktur umarım.

Çok teşekkür ederim. Kısa devre konusunda 1-2 eksik malzeme var onları ekledikten sonra tek tek test edicem. Sonucu buraya yazarım.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,605
Son üye
osaricicek

Yeni konular

Geri