40 metre düşüde 5 MW HES enerji üretimi

ELEKTRİK MÜH.

Profesyonel Üye
Değerli ustalarım.
Sadece kağıt üzerinde proje aşamasında bir HES tasarlıyorum. Hesaplamalarda 5MW francis türbin gerekli. Bu proje için mimari çizimleri (santral binası vs) yapmak için generatör ve francis türbininin ölçüleri gerekli. ilgili firmaların sitesinde gezdim ama bir faydalı bilgi bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
merhaba, heste yeniyim, ikaz sistemi ile ilgili sorum olacaktı, ek'te ki statik ikazda enerji ilk nereye gelmektedir. ikazlama sırası nasıl olmaktadır, tristörlere giren yuvarlak içinde FM yazan nedir acaba yardımcı olurmusunuz? diğer bir konuda santral yük alırken kanatlar açıyor su geçişi artıyor, yük alıyor ama devir aynı, yük nasıl artıyor.teşekkürler

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    83.3 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Serkan Bey ,Hes'inizi tasarladınız mı? Santral binasını kaça kaç tasarladılar?

Değerli ustalarım.
Sadece kağıt üzerinde proje aşamasında bir HES tasarlıyorum. Hesaplamalarda 5MW francis türbin gerekli. Bu proje için mimari çizimleri (santral binası vs) yapmak için generatör ve francis türbininin ölçüleri gerekli. ilgili firmaların sitesinde gezdim ama bir faydalı bilgi bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?
Staj yaptığım yerde kurulumu yapan firmalar her sistem için ayrı tasarım yaptıklarını söylemişlerdi. Yani hes için 200 kw motor alayım takayım tarzı çalışmıyorlar diye biliyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri