40 Km Hızla Gidebilecek 100 Kg Yük Taşıyabilecek Motor Arıyorum

sawuran

Üye
arkadaslar bi ödev var hazırlamam lazım.

40- km ye yakın hızla gidecek ortalama 100 kg tasıyabılecek bir motora ihtiyacım var bunu tasarımı tamamen bana aıt olacak
hadi eskı şarjlı matkap veya baska bir önerisi olan yardımcı olabılecek yenı motorda olabılır. fikir ve onerilerinize ihtiyacım var simdiden tesekurler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kardeşim dalgamı geçiyorsun, sarjlı matkapla nasıl 100kg yükü 40km hızla götüreceksin. Sana tavsiyem Elektrikli bisikletlerde kullanılan Hub Motorları incele, bu motorlar 250W-24VDC civarında ve en iyi aktarma ile 40km/h hıza çıkabilirsin, bunu birkaç saat çalıştırabilmek için 24v 16A bir akü ile beslemelisin.

Vites olmayacaksa tek motorla bu işi çözmek zor olacak. Kuvvetli bir motor lazım. Ancak arkadaşın dediği gibi 2 hub motor bunu becerebilir.

üstadlar bu konuyu actım fıkır ve dusunce sahıbı olmak ıcın hub motorları arastırdım yanlız bulamadım yardımcı olabılırmısınz hub motor harıcınde farklı bır sey bunları yapabılecek motor ozellıklerı neler olmalıdır.

Kardeşim dalgamı geçiyorsun, sarjlı matkapla nasıl 100kg yükü 40km hızla götüreceksin. Sana tavsiyem Elektrikli bisikletlerde kullanılan Hub Motorları incele, bu motorlar 250W-24VDC civarında ve en iyi aktarma ile 40km/h hıza çıkabilirsin, bunu birkaç saat çalıştırabilmek için 24v 16A bir akü ile beslemelisin.

Arkadaşlar Sawuran arkadaşımız dalga geçmiyor şarjlı matkap bakın nasıl taşıyor kocaman adamı linkteki videoyu sonuna kadar izleyin sizde şaşıracaksınız hatta adam kendiyle birlikte yük bile taşıyor tekerlekli sandalyeye bile takmışlar :)

KOLAY GELSİN....

Arkadaşlar Sawuran arkadaşımız dalga geçmiyor şarjlı matkap bakın nasıl taşıyor kocaman adamı linkteki videoyu sonuna kadar izleyin sizde şaşıracaksınız hatta adam kendiyle birlikte yük bile taşıyor tekerlekli sandalyeye bile takmışlar :)

KOLAY GELSİN....

Vallahi Helal olsun, buda bana kapak olmuş... :):) Sawuran Kardeşim uğraşınca oluyormuş, dalga geçmiyormuşsun...

Vallahi Helal olsun, buda bana kapak olmuş... :):) Sawuran Kardeşim uğraşınca oluyormuş, dalga geçmiyormuşsun...

O şarjlı matkapların gücü tahmin ettiğinizden baya fazla. Bende ilk gördüğümde şaşırmıştım.

ılk okudumda mantıksız geldı ama vıdeoları gorunce sustum :)

İşte o videolardaki adamı ve yükü taşıyan motor bukadarcık bişey .)

Ben bunları arabanın otomatik camında kullanmıştım ama çok ses yaptığından sökmüştüm hakkaten çok gürültülü motorlar ama çokta güçlüler

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri