4 katlı asansör panosu

arkadaslar merabalar . ben ara sıra otomatık kumanda panoları yapıyorum . bu gun bır ısyerı benden fazla gucu olmayan bır basıt yuk asansoru sıstemı ıstedı . bende evet demek zorunda kaldım . fakat asansor ile alakalı tecrubem olmadığı için ınanı kafam allak bullak oldu. istenıole projede dort adet kapı var ve bu kapıların yanlarında çağırma butonları var. sınır anahtarları ıle yapılır zannedıyorum bu proje . yanı anlıcağınız bır cızıme ıhtıyacım var . ban yardımcı lursanız sıze mınnettar kalırım . yarına yetısmesı lazım bu çizimin. yardımlarıız için şimdiden çok tesekkur edrım .....

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
kolay gelsin, bugüne yetiştiremem ama hazır satılan asansör panoları var, onları kullanmanı tavsiye ederim. çok fazla asansör panosu yaptım ama hepsinin özel kartları var. yani proğramlanmış, pano montaj şeması verilmiş. ben sadece projeye göre montajını yapıyorum.

ayrıca önemli olanda daha önceden hiç asansör panosu yapmamış olmanız. kesinlikle bu işi profesyonel olarak yapan bir arkadaşla yapmanızı tavsiye ediyorum. çünkü asansör yük ve insan taşımasında hata kabul etmeyen sistemlerdir.4 duraklı tek hızlı bir asansör sistemini kartları ile beraber toplam 1.500 ytl civarında alırsın. geriye asansörün mekanik işlemleri ve elektriksel montajı kalır. bunuda zaten asansörün mekaniği ile birlikte yapan ekipler var. asansör kartlarında markalar var reklam olmasın diye yazmıyorum. ama google dan bulabilirsin.

acizane tavsiye olarak kesinlikle bu işi basit olarak görmemenizdir.
saygılar sunarım,...

sayın aliplc yanıtınız için çok tesekkur ederım . asansorlerın profosyonel olduklarının farkındayım ama dusunun yanı bu asansor sadce 3 kw lık bır motorla gercekleştırelecek . yanı yuk çok az ve kullanılan alanda zaten tehlıklı bır durum teskıl edecek bır yanı olsa bende sızınle aynı seylerı dusunurdum . yanı yazdıklarınızda cok haklısınız . ama dedığım gıbı bu pano baıt bır ıslem için lazım ve bu pano klasık otomatık kumanda bıcımınde yapılacak .

bence yanış düsünüyorsunuz basit yada profesayonel
hiç fark etmez bilmiyorsanız hiç bulaşmayın
asansörler gnümüzde bile problemler teşkil ederken bençe senin asansörün arıza yapmaması imkansız

daha sonra çok viçdan azabı çekersin

(TAVSİYE)
-------------------------------------------

bende var yalnız 2kata göre istersen 4 kata cevirebilirsin yalnız u kesitli sensör kullanmalısın ;D ;D

arkadasım semayı gonderırsen sevınırım ustunde bırz çalışım

ArkadaŞ, sİze e-maİl'le, 4 katli bİr asansÖrÜn plc le ÇİzİlmİŞ basİt Şemasinio gÖndermİŞtİm. aldinizmi..

sayın zeybek bana mail felan gelemdı. zaten gelseydı hemn tesekkurlerımı sunardım burda . artı gondereceğiniz semanın da işime çok yarıcağına emınım . sızden rıcam bır daha gondermenız ve ya adresmı ekleyıp msn yoluyla gondermenızdır . ılgınız için tesekkurler....

arkadaslar burada paylaşsakta bizzde yararlansak illa yok diyorsanız bi zahmet banada yollarmısınız. ***

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşım yanlışlıkla bana yollamışsınız foruma tekrar yolluyorum. zeybek arkadaşımızın gönderdiği çizim ektedir.

ancak tekrar söylemekte fayda görüyorum asansörlerin çok ciddi olarak hesap edilmesi gereken emniyet faktörleri var. lütfen dikkat edin

kolay gelsin

263tsty.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri