4 dijital inputtan 1anolog autput elde etmek

merhaba meg arkadaşım bu kartı serik devlet hastanesinde gördüm sistem de TAC kullanılmış ve girişleri bu kartlarla çogaltmışlar.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
röle ve dirençlerden oluşuyor diyorsan en kolay böyle olur.

Ekli dosyalar

• 4DI-1AO(R).GIF
    4DI-1AO(R).GIF
    9.5 KB · Görüntüleme: 31
  • SensorCharts.pdf
    17.8 KB · Görüntüleme: 13
teşekkür ederim sambay arkadaşım aradığım buydu yani röleler ve dirençlerden oluşan devre geri kalanı proğramsal olarak hallederim.

Arkdaş adığını bulduysan kolay gelsin.

bişey diil kardeş her zaman, bunun ters mantığıylada 1AO'dan 2 DO yapmaya çalışıyorum. devreyi tasarladımda yapıp denemek kaldı
bi ara yapıp buraya eklerim.

ayrıca başka bi siteden bulduğum devre var buda 0...10V girişi 2DI'a çevirmek için.

Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• AI-DI 010V.jpg
    AI-DI 010V.jpg
    13.9 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
bişey diil kardeş her zaman, bunun ters mantığıylada 1AO'dan 2 DO yapmaya çalışıyorum. devreyi tasarladımda yapıp denemek kaldı
bi ara yapıp buraya eklerim.

ayrıca başka bi siteden bulduğum devre var buda 0...10V girişi 2DI'a çevirmek için.

Kolay gelsin.

Sn. ARkadaşım 0-10 V analog girişi picile çok kolay yapabilirsin. Bu konuda Yardımlaşa biliriz. Kolay gelsin.

pic den fazla anlamam ama parsicde programlayabiliyorum, ADC girişi olan bildiğim 877 var oda kocaman yapacağım iş için fazla büyük. ADC girişi olan daha küçük pic biliyomusun.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri