4 Bacaklı Mosfet

ercanatnr

Üye
Next marka uydu alıcısının spms besleme devresinde resimdeki 4 bacaklı mosfeti gördüm. Bu mosfeti diğerlerinden ayıran özelliği nedir. Teşekkürler...
1429382973047.jpg

Switching regule entegresı olabılır benzer entegre pic125 entegresı gıbı

Datasheet e bende baktım ama ingilizce olduğu için anlamadım. Galiba bir çeşit mosfetmiş. 4. bacak ne onu merak ettim.

Datasheet e bende baktım ama ingilizce olduğu için anlamadım. Galiba bir çeşit mosfetmiş. 4. bacak ne onu merak ettim.

eVt-thoPOdWvu6j8LREWmFQHghVzgfpKt_7hoS9csj0OFyelnw.png
resımdekı bu devreye benzer işler için yüksek akim verır osilatoru dişardan istenilen frakansa ayarlanabılır bırnevı mosfet g a k pals girişi siralamayı datasına bakmanız lazım

F.b. yani geri besleme; çıkıştaki herhangi bir sorun optokuplörü akımını keser sinyal almayan eleman işlerin ters gittiğini anlar ve tetiklemeyi durdurur frekans/voltaj üretilmez.

bulent ustam bana çok kalıtelı duyarlı preamfi lazım neden yapabılırız entegremı transistormu önerın gerçı transistor olursa oynama şansımız olur senın fıkrını alayım bırde

eVt-thoPOdWvu6j8LREWmFQHghVzgfpKt_7hoS9csj0OFyelnw.png
resımdekı bu devreye benzer işler için yüksek akim verır osilatoru dişardan istenilen frakansa ayarlanabılır bırnevı mosfet g a k pals girişi siralamayı datasına bakmanız lazım
BU DEVRE NE DEVRESİ MERAK ETTİM PEK TANIDIK GELİYOR AMA ÇIKARAMADIM?

bulent ustam bana çok kalıtelı duyarlı preamfi lazım neden yapabılırız entegremı transistormu önerın gerçı transistor olursa oynama şansımız olur senın fıkrını alayım bırde
Ustam bunca yıllık birikim ve tecrübemde preamfi (müzik) konularına hiç yer vermedim desem doğrudur, üzgünüm maalesef ...

Forum istatistikleri

Konular
128,106
Kullanıcılar
449,807
Son üye
bdursun

Yeni konular

Geri