4 adet 220 volt ile ayrı ayrı çalışan alarm

kurtbey03

Üye
arkadaşlar 4 adet 220 volt ile birbirlerinden ayrı çalışan sirenlerim var sirenlerim birbirlerinden uzak mesaafedeler benim sorum bu dört adetten herhangi biri çalar ise bekçi kulubemdeki sirende devreye girmesi lazım.en az masrafla en kolay nasıl yapabilirim bu işi şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhabalar

4 adet röle alıp 4 sirenden ayrı ayrı paralel alarak bobin uçlarına bağla. Röle kontaklarından da bekçi kulübesinde çalan sireni bağla. İşini görecektir.

iyi çalışmalar

bu sirenler neye baglı yanı ne olunca siren calıyor bır sirenin calmasını ne saglıyor? örn;alarm panelı mı yangın panelı mı
her siren ayrı bır panelemı baglı ? yoksa tek panelde 4 siren mı var? bunları sormamın sebenı kesin çözüm yazmak

Merhabalar

4 adet röle alıp 4 sirenden ayrı ayrı paralel alarak bobin uçlarına bağla. Röle kontaklarından da bekçi kulübesinde çalan sireni bağla. İşini görecektir.

iyi çalışmalar

mesafeler uzak dıyo adam .. ayrıca 220 v röle yok kontaktör var malıyetsız nasıl yaparım dıyo bıde

Merhabalar

Genç arkadaşım 220V röle yoktur deyip benim canımı sıkma. Evet biraz alınganımdır.

iyi çalışmalar

diyelim ki sıkdım canını?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar

CoD3Rs arkadaşım öncelikle bir hatanı düzeltmek isterim. Her tür voltaj için röle bulunur. Arkadaşın işini görmesse sanırım bunu dile getirebilir. Lütfen uslubumuza dikkat edelim.

iyi çalışmalar

arkadaşlar enda ısı kontrölleri ile öce kontaktör kontaktördende sirenler devreye giriyor.her siren arası mesafe 40 mt ben 200 mt ileride bekçi kulubesindede 4 sirenden hangisi girer ise bekçi kulumeside çalsın istiyorum kontaktörlerin açık kapalı uçlarını kullanmak istemiyorum bana çok eziyetli olacak seri bağlatı olabilirmi diye düşündüm şekilde verebilirseniz sevinirim

Merhabalar

CoD3Rs arkadaşım öncelikle bir hatanı düzeltmek isterim. Her tür voltaj için röle bulunur. Arkadaşın işini görmesse sanırım bunu dile getirebilir. Lütfen uslubumuza dikkat edelim.

iyi çalışmalar

220 v röle yok kontaktör var ayrıca
uslübda sahsını aşalayıcı yada kucuk dusurucu bır hıtap yok .. he alıngansındır orasnı bılemem

arkadaşlar enda ısı kontrölleri ile öce kontaktör kontaktördende sirenler devreye giriyor.her siren arası mesafe 40 mt ben 200 mt ileride bekçi kulubesindede 4 sirenden hangisi girer ise bekçi kulumeside çalsın istiyorum kontaktörlerin açık kapalı uçlarını kullanmak istemiyorum bana çok eziyetli olacak seri bağlatı olabilirmi diye düşündüm şekilde verebilirseniz sevinirim

tamamda kardesım sırenler ayrı mı calıyor yoksa caldıgı zaman hepsı bır mı calıyor?

Merhabalar

Genç arkadaşım 220V röle yoktur deyip benim canımı sıkma. Evet biraz alınganımdır.

iyi çalışmalar

mesafeler uzak dıyo adam .. ayrıca 220 v röle yok kontaktör var malıyetsız nasıl yaparım dıyo bıde
220 v. rölede var kontaktörde

1.-2.-3.-4.-kulübelerdeki kontaktörlerin n.a. kontaklarına R fazını ver(R fazı burada aynı faz olması yani fazları çakıştırmamak için belirtildi). 4 adet kontaktörün N.A. kontaklarının diğer uçlarından fazları birleştirerek kendi kulübene çek.fazı alarmına bağla .kulübenden alarma nötr ver .tek kablo ile işini en ucuza gör.burada dikkat etmen gereken,kulübelere 3 ayrı faz giriyorsa ,çıkışta fazları çakıştırmamak.

bilmem anlatabildimmi?

220 v röle dedıgın kontaktor

kontaktör nedir?

Elektrik devrelerini açıp- kapamaya yarayan ve kumanda sistemiyle uzaktan kumanda edilebilen büyük güçlü elektromanyetik anahtarlara kontaktör denir

röle nedir?

Küçük değerli bir akımın oluşturduğu elektromanyetik alan ile yüksek güçte veya akımda çalışan bir alıcıyı(yükü) çalıştırabilmek (anahtarlayabilmek) için bir ya da daha fazla anahtar grubunu kontrol eden (anahtarları açan ya da kapatan) elemana röle denir.

Kaynak: Röle Nedir? Nasıl Çalışır?

lütfen bu cihazların tanımını okuyunuz.

110v. 220 v. 380 v. .1000 v. ile çalışan kontaktörleride kullanıyoruz 12-24-110- -220 v. ile çalışan röleleride kullanıyoruz.oku öğren belge sun.tartışmak istersen özelden tartışalım.kaynak bildirerek tartışalım.29 yıllık meslek hayatımda ben böyle yaptım.bundan sonrada böyle yapmaya devam edeceğim.sanırım mail im profil bölümünde görünüyor.oradan da görüşebiliriz.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri