4-20mA veya 0-10 v. çıkışlı oda ısı termostatı.

aliplc

Üye
arkadaşlar kolay gelsin,

odadakı ortam sıcaklığını okuyup raporlama yapacağım. sıcaklık ölçümünü yaparak 4-20mA veya 0-10 V çıkış veren sensörden tavsiyelerinizi bekliyorum.

raporlamayı plc yapacak.

sensör çıkışı direk plc ye giriş yapacak şekilde olması lazım.maliyeti azaltmak için transmitter kullanmak istemiyoruz.

kolay gelsin

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Çizgi Mühendislik
arkadasım bu verdiğim linkte trh 100 bı sensor var 4-20 mA ama işini gorur belkı 500 tane kullandım yanlış bağlantı dışında bıse olmaz yerli malı yanız hıgrostatdır nemde ölçüyo ayrıca 2-10 v istersen com ucuyla sıcaklık olcüm ucuna paralel bı 500 ohm direnç işini görucek fırma çizgi mühendislik istanbul fırması hesaplıda carelin çok güzel sensörleri var oda cok kalıtelı ama çeşıt çok katalogunu kendın incele bak fıyatı uygun olanı al

Maliyet onemli ise(miktarli talebiniz oldugu kanaatindeyim) istediginiz form(Mod-bus, 4-20ma, 0-10v vb...) ve cozunurlukte cikis verecek sekilde adiniza uretim yapabiliriz.

merhabalar bir sobanın sıcaklıgını olcmekte kullanmak üzere bir sıcaklık sensörü arıyorum. pt100ler için yükseltici gerektiğinden kullanamıyorum. 0-200 C derece arasında çalışabilecek 4-20mA yada 0-10 VDC çıkıslı bir sensör bulabilir miyiz yada sayın katana özel üretebiliriz demişsiniz benimle temasa geçebilir misiniz?

kardeş çevirici olmadanda kullanabilirsin pt 100 ü hangi marka plc de kullanacaksın markasını bi yazarsan sana yardımcı olmaya çalışırım

Arkadaşlar bir arkadaş için yaptığım plc nin analog girişide kullanacağı 0-127 derece arasında ortam ısısı ölçümü yapan ve bu değerlerde 0-10V çıkış veren ds1820 ve pic 16f628 ile yaptığım küçük bir devre pic programlama bölümünde var. Ufak tefek değişiklik yapmak lazım Proton da yazdım ihtiyacı olan ile kodları paylaşırım. Kolay gelsin.

Siemens 0-10 Volt oda termostatı kullanabilirsin.Ben kullandım çok şık ve güzel.Fakat biraz pahalı.Eğer PLC nin analog modülü Pt100 uyumlu ise SİEMENS Pt100 oda termostatı 26 € ve %40 iskontosu var.

Oda termostadı derken oda tipi ortam sensöründen mi bahsediyorsunuz acaba?

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri