4-20ma ve RTD Simulatörleri Yapımı Hakkında Yardım?

R.K

Üye
İyi çalışmalar arkadaşlar. Başlıktanda anlayacağınız gibi genel amaçlı 4-20ma ve RTD simulatörleri yapmak istiyorum (ayrı ayrı tabiki). 4-20ma simülatör yapımında takıldığım bazı noktalar var. Sensörleri ve bu simülatörleri bilen arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Kontrol ve monitör işlemi için pic kullanıcam zaten orda bir sorun çıkıcağını sanmıyorum ve bu kısmı hallederim fakat devreyi tasarlamada yardıma ihtiyacım var. Öncelikle şunu öğrenmek istiyorum bazı sensörler 3 uçlu bazıları 2. Bildiğiniz gibi 3 uçlu olanlar harici bir besleme ile çalıştırılıyor ve 4-20ma çıkış ucundan da istenilen akım alınıyor. 2 uçlu olanlar ise beslemelerini 4-20ma çevrim üzerinden alıyor ve bu sensörlerde genelde 24 ile çalışıyor. İşte bu sensörler işin içine girince nasıl bir tasarım yapacağımı bilemiyorum. Yani elinde 24V voltaj çıkışı ile 4-20ma çevrimi yapabileceğim devre olan arkadaşlar varsa yayınlarlarsa sevinirim. Bende bunu pic ile birleştirip LCD ekranda göstericem. Yardımcı olan arkadaşlar olursa sevinirim. İyi çalışmalar...

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri