4-20 mA'i 0-10 Volta Dönüştürmek?

engn_baba

Üye
arkadaşlar abiler bız fırmamızda bazı makınalarımızda seviye kontrolünü milibarlarla yapıyoruz algılayıcı gördüğü barı 4-20 mAmpere çeviriyor oda dijital west8100 cihazımızla sevıyeye göre kontak açtırıp kapatıyoruz yanı kısacası sevıyeyı kontrol eden eskı cıhazımız 4-20 mAmperle çalısıyor yenıbır cıhaz aldık bu cıhazda 0-10 voltla çalısıyor ben daha fazla degısıklık ve gıder yapmak yerıne mA \ volta çevirmek ıstıyorum yapabılırmıyım?? sadece bu cıhaz ıcın degıl aslında amperı voltaja donusturebılırsem bana cok faydalı olucak?? tesekkurler

pardon abı arastırdım ama hıc rast gelmedı..

Yapman gereken en basit iş oraya bir 500 ohm direnç atmak. Ama tabi bu kadar basit birşey beraberinde de problemleri getirir.

1. Direnç toleransı
2. direnç Isıl katsayısı
3. Gürültü
4.Ölçüm aralık değişimi

heralde bu kadar problem akım - voltaj dönüştürücü almaktan daha kolay değildir.

Önceliki tavsiyem aldığın ürünü 4-20mA girişliis iile değiştirmendir. Yapamıyorsan bu işe özel hazır profösyonel cihazlar var. Weidmuller de çeviriciler var. Çalıştığın bir otomasyon firması yoksa ürünle alakalı kodları falan verebilirim. Kendi başına bunu çevirmenın tabıı kı yolları var lakin bu çözümler her zaman parazite açık oluyor ve hata yapıyor.

4-20mA 0-10v çeviren bir çok çeviriciler var örneğin phonex contak, weidmüller gibi girişine 4-20mA girilip çıkştan 0-10V elde edebiliyorsunuz.

Deltanın DTC 1000L sıcaklık modülünü çevirici olarak kullanabilirsin.Giriş durumları programlanabilir olduğu için girişini 4-20ma ayarlarsın çıkıştada 0-10 v alırsın.Buda başka bir şeçenek.Kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri