3x35 alvinal kablo

musti_35

Üye
arkdaşlar 1200 metre mesafede 5,5 hp dalgıç motorum var 3x35 alvinal kablo çekecegim sorun yaşarmıyım

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkdaşlar 1200 metre mesafede 5,5 hp dalgıç motorum var 3x35 alvinal kablo çekecegim sorun yaşarmıyım
Senin dalgıç pompan 5,5 hp=4048 Watt eder o da yaklaşık 8 A akım çeker ki 3x35 alvinal kablo 120 A akım taşıyabilmektedir, mesafe bakımından da gerilim düşümü %e=2,7 çıkıyor. İşini haliyle görür. (yalnız 3 damar yazdığın için 3 faz olarak değerlendirdim. Eğer dalgıç tek faz ise hesap değişeceğinden dolayı gerilim düşümünden sıkıntı yaşayabilirsin)
Umarım yardımcı olabilmişimdir. Kolay gelsin

Senin işini fazlasıyla görür, hatta daha fazla dalgıç bile bağlayabilirsin.

Arkadaşlar merhaba, konu benim sorunumla benzer olduğundan bu başlık altında sormak istedim;
toplam 870 metre uzaktaki direkten yer altı kabloyla 5,5Hp dalgıç pompa ve evde basit cihazları çalıştırmak için kablo çapı araştırıyorum, hesaplarda 3x50+25 çıkıyor ama bu çok pahalı kablo, mesajı açan arkadaş daha uzun mesafeden bahsetmiş ve 3x35 olur denilmiş. Klima falan kullanmayacağım, ya da dalgıçla aynı anda kullanmayabilirim, televizyon, mini buzdolabı, aydınlatma ve elektrilki şohben var. 3x25+16 alvinal(toprağa gömülecek) olabilir dedi bir elektrikçi, yardımcı olursanız sevinirim.

870 metrede motor çalıştırmak sorunlu bir konu.

Son düzenleme:
1100 metreden 4hp pompa sorunsuz 50 saat çalışıyor.
5,5 Hp pompa daha kısa mesafede neden çalışmasın? 3x25+16 hem çap olarak küçük hemde fiyat olarak ucuz, bu kablo kesiti işimi görür mü?

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri