3X seri bağlı 12v 9a Akü Şarzına Dair

Bir şeyi merak ediyorum, 3 adet akü alıp(12v9ah) seri bağlamayı ve bunları resimlerde özelliğini paylaştığım akü şarj aletiyle şarj etmeyi düşünüyorum. Ancak şarj aletinin 20A çıkışı gözüme battı fazla gelmesin yahu? piyasada genelde hep 20A ve bu marka var Ürün linki tam olarak bu > https://www.borelelektrik.com/wattson-x-36-volt-20-amper-elektrikli-bisiklet-sarj-aleti-36v-20a36v-20amper-wattson-elektrikli-bisiklet-sarj-adaptoru.jpg wattson-akim-degeri.png Wattson-60-Volt-20-Amper-Elektrikli-Bisiklet-sarj-Aleti-262x262.jpg

20 amperlik guc kaynagi 9 amper saatlik aku icin cok fazla. Akuleriniz hizli sekilde arizalanacaktir.

Ideal olan 1/10 u kapasitede sarjdir.

20 amperlik guc kaynagi 9 amper saatlik aku icin cok fazla. Akuleriniz hizli sekilde arizalanacaktir.

Ideal olan 1/10 u kapasitede sarjdir.
Bu alet galiba 3a veriyormuş, ama 3 a da çok dediler, Bu işlerde bir acayip aradığınızı bulamıyorsunuz desem ki 36v 1a lık bir şarj aleti bulayım dirençle ısınmasıyla uğraşmayayım imkansız gibi bir şey, yok, aliexpreste bile yok… Pekala bu direnç koymuş olsam 11wlık bir direnç? Yada varsa bana 36v9ah lık bir aküyü ne ile şarj edeceğimi biri öğretebilir mi?

akücülere danışman gerek ve elektrikli bisiklet şarjı 44,5V 3A veriyor aküler seri şarj edilmesi önerilmiyor...

3 amper vermelerinin nedeni hizli sarj diye biliyorum. Diger turlu 10 saat beklemek gerekiyor.

Akunuzun uzerindeki yazilara bakin 3 amperi uygun goruyor ise sorun yok.

Direnç koyarsam iş çözülür aslında neden patlasın ayrıca akü patlıyor mu ya?
patlayabilir ben patlatmadım sadece nikel metal hidrad ile lidyum ion batarya patlattım patlama sırasında güvenli mesafeden izledim askerde akücü vardı o patlattı uzmanın araba aküsünü 40A askeri araçlarda ki aküleri bilirsin onu şarj eden makinayıda bilirsin...

Basit bir akım sınırlayıcı koyup
şarj edebilirsiniz.
Hocam basit diyorsunuz ama sıradan bir iiçin pek basit olmayabilir mesela link var mı satın alabileceğim,? Amaç basit elimizde 36v 9 ah akü var 3xups aküsü diyelim.. şarj aleti lazım... Var ama amperi yüksek bahsettiğiniz şeyi nasıl eklerim?

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular

Geri