3w power led için devre doğrumu

Merhaba bu çizdiğim devreyi 10 15 dakka test ettim. Powerled nerdeyse hiç ısınmıyor. Testten sonrasinda arabaya takmayi planliyorum. Amatörce ugrasiyorum. Anlayan arkadaslar bir sorun olurmu olmazmi değerlendirebilirler mi?
20230221_121817.jpg

3 w power led suan bu durumda hiç ısınmıyor. Işıkda gayet yeterli

3W power ledin maksimum parlaklıkta yanabilmesi için 700mA e ihtiyaç var. Siz 125mA le sürüyorsunuz o yüzden led ısınmıyor. Işık şiddeti işinizi görüyorsa sıkıntı yok.

3W power ledin maksimum parlaklıkta yanabilmesi için 700mA e ihtiyaç var. Siz 125mA le sürüyorsunuz o yüzden led ısınmıyor. Işık şiddeti işinizi görüyorsa sıkıntı yok.
Tesekkurler cevap için. Işık siddeti gayet yeterli bu sekilde montajlamamda sıkıntı yok öyle ise

Bu işin yazı var kişi var. Power led i sogutucuya bagliyormusunuz? Baglamiyorsaniz ufak bir aluminyuma baglamanizi öneririm.

Bu işin yazı var kişi var. Power led i sogutucuya bagliyormusunuz? Baglamiyorsaniz ufak bir aluminyuma baglamanizi öneririm.
Hem lm317 hemde power led sogutuculari takili sekilde. Power led sogutucu var pcb'li. Ayriyetten arkasina termal macun kullanarak bir sogutucu daha koydum. Lm 317 de kalin bir sogutucu takili

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri