3d yazıcının ısıtıcı tablasının üzerine metal koymak mantıklımı ?(yardım)

karasercan

Üye
merhabalar arkadaşlar 3d yazıcı yaptım birtane altına ısı kaybı az olsun diye fiber malzeme koydum üzerinede yüzeyi iyi ısınsın diye alüminyumu direk koymayı düşünüyorum burada bir sıkınıtı yaşarmıyım tabla üzerindeki kablama zamanla ısıdan dolayı atarda alüminyumla kısa devre yapabilir mi cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Nolcak ki zaten sıcaklık kontrolü yapılıyor. Ne yapsan aynı sıcaklığa çıkar.

Nolcak ki zaten sıcaklık kontrolü yapılıyor. Ne yapsan aynı sıcaklığa çıkar.
bunu yapmamın nedeni alüminyumun üzerinde fikstürler olucak oraya metal parçaları yerleştirip onun üzerine baskı yapmayı deniycem .Isıtıcının üzerine direk alüminyum olayına nasıl bakıyorsunuz bir sıkıntı olur mu

Metal koymayı düşünüyorsan tavsiyem "yay çeliği" kullan. Parçaları tabladan ayırmak için uğraşmazsın.

Bence anlamsız. Parçayı normal bas ve metal olana yapıştır. Üzerine direkt bassan ne kazanacaksın. Zaten soğuyunca atacak, yine yapistiracaksin

Bence anlamsız. Parçayı normal bas ve metal olana yapıştır. Üzerine direkt bassan ne kazanacaksın. Zaten soğuyunca atacak, yine yapistiracaksin
5 eksen bir yazıcı yapıyorum metalin üzerindeki formlara bire bir uyan baskılar yapıcam
Metal koymayı düşünüyorsan tavsiyem "yay çeliği" kullan. Parçaları tabladan ayırmak için uğraşmazsın.
sıkıntı olmaz diyorsun yani

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri