3D Yazıcı ve Lazer Yakıcı Projesi

Her bir modülü soket bağlantısı ile ana karta bağlayıp söküyorum, CNC ve lazer işlemi için kontrol karta GRBL yazılımı yüklüyorum, 3D yazıcı için marlin yazılımı yüklüyorum..

3D yazıcının montajını bitirmek üzereyim ilk videoyu çektim .. devamı gelecek :)

videonun tadı damağımda kaldı, film gibi izliyordum bitmese iyidi o_O cnc muhteşem görünüyor, 3b yazıcı bitince ağzımızın suyunu akıtacak belliki:D

Son düzenleme:
Merhaba Arkadaşlar,
3D yazıcının (mekanik ve elektronik dahil) kurulumunu bitirdim, gövde beklediğim gibi sağlam oldu, birkaç test aldım sonuçlar iyi ve memnun kaldım,
geliştirmeye devam ediyorum. Bu makineye de çok amaçlı kullanım özelliği eklemeyi planlıyorum, yazıcıya Lazer yakıcı ve PCB için spindle eklemeyi de deneyeceğim şimdilik bu kadar.

Teşekkür ederim, darısı sizlere diyelim

Ender Creality Pro 3 diye bir yazıcı var piyasada fiyat/performans ürünü olduğunu söylüyorlar. Ancak sizin tasarımınız bahsettiğim modele göre çok daha rijit ve gibi görünmekte.

Dolaysı ile yazdırdığınız bir objeyi de merak etmiyor değilim. Umarım yakında yakında bir model yazdırıp burada paylaşırsınız.

Ender Creality Pro 3 diye bir yazıcı var piyasada fiyat/performans ürünü olduğunu söylüyorlar. Ancak sizin tasarımınız bahsettiğim modele göre çok daha rijit ve gibi görünmekte.

Dolaysı ile yazdırdığınız bir objeyi de merak etmiyor değilim. Umarım yakında yakında bir model yazdırıp burada paylaşırsınız.
Merhaba,
Yazıcı satıl alma niyetiyle yola çıktım birçok çin malı 3D yazıcıyı inceledim fiyatları uygun, fakat sağlamlık konusunda aynı şeyi söyleyemem, yerli üretim 3D yazıcılara da baktım onlarda da çin malı ürünlere göre fiyat 6 kat fazla idi bende kendim yapmaya karar verdim :) Bemin tasarımın maliyetide uçuz değil bu arada onuda belirteyim neredeyse yerli üretilen yazıcılara yaklaştı ;). Maalesef ülkemizde sağlam ve uygun ücretli bir ürün üretmek/geliştirmek neredeyse imkansız.

Piyasadaki Çin menşe-ili 3D yazıcılarda, uzun süre kullanımlarda yataklarda ayar sorunları oluşuyor, hiç birinde lineer ray ve araba yok. Bu tasarımın sağlamlığından memnun kaldım gayet rigid ve sarsıntısız çalışıyor, ilerleyen zamanlarda gürültü, sarsıntı ve örnek model baskı tets sonuçlarını paylaşırım.

iyi çalışmalar.

Marhaba,
3D yazıcıya Spindle ekledim.. denemeler devam ediyor..

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri