3D Yazıcı ve Lazer Yakıcı Projesi

çok güzel görünüyor proje ellerinize sağlık, bişey merak ettim z ekseni kayış ve ray arabalı sistemde, yazım işlemi bittikten sonra (motorlar durunca) yukarda sabit kalabilecek mi? Bunu düşünmüşsünüzdür elbette ben sadece çözümün ne olduğunu merak ettim?
Evet bu tarz tasarımın o dezavantajı var, çözüm olarak yazma işlemi bitince , dilimleyici yazılıma bir iki kod ekleyerek , Z ekseninde otomatik kilit sistemi olacak

Evet bu tarz tasarımın o dezavantajı var, çözüm olarak yazma işlemi bitince , dilimleyici yazılıma bir iki kod ekleyerek , Z ekseninde otomatik kilit sistemi olacak

Kilitleme sisteminden başka bir çözüm şekli var mı merak etmiştim aslında...
kartezyen yerine küp tasarım yapsanız daha rijit olmaz mı ve kapalı kasa yapma imkanınız da olabilir böylelikle. Şöyle güzel bir tasarım lineer raylı vidalı milli örnek bir çalışma olurdu bizlere de :) maalesef artı maliyette var işin içinde...

İlk projenizden itibaren takipteyim.Yalnız ben yaptığınız cnc de 3d printer olarak nasıl kullandığınızı anlamdım.Buradan yazma sebebim buradada aynı yöntemi kullanabiliyor olacağınız.Ben tek değilimdir belkide anlamayan:)

İlk projenizden itibaren takipteyim.Yalnız ben yaptığınız cnc de 3d printer olarak nasıl kullandığınızı anlamdım.Buradan yazma sebebim buradada aynı yöntemi kullanabiliyor olacağınız.Ben tek değilimdir belkide anlamayan:)

Her bir modülü soket bağlantısı ile ana karta bağlayıp söküyorum, CNC ve lazer işlemi için kontrol karta GRBL yazılımı yüklüyorum, 3D yazıcı için marlin yazılımı yüklüyorum..

3D yazıcının montajını bitirmek üzereyim ilk videoyu çektim .. devamı gelecek :)

Sayın @MeKe

CNC'nin CAD dosyası var mı? Varsa göndermeniz yada foruma yüklemeniz mümkün mü?

Kolay gelsin gene güzel bir proje imza atmak üzere siniz. Merak ediyorum bende yapımına başladığım için Cnc Router I evde çalıştırmanız ses vs açısından hiç problem olmuyor mu. Komşuları falan düşünüyorum da benim proje bitince nasıl bir durumla karşı karşıya kalacağım acaba.

Sayın @MeKe

CNC'nin CAD dosyası var mı? Varsa göndermeniz yada foruma yüklemeniz mümkün mü?
Hocam makineyi ticari ürüne dönüştürmeyi düşünüyorum.
Kolay gelsin gene güzel bir proje imza atmak üzere siniz. Merak ediyorum bende yapımına başladığım için Cnc Router I evde çalıştırmanız ses vs açısından hiç problem olmuyor mu. Komşuları falan düşünüyorum da benim proje bitince nasıl bir durumla karşı karşıya kalacağım acaba.
Evet, CNC ile metal işlerken biraz gürültülü çalışıyor, bizim binada iç ve dış izolasyon var. CNC nin alt kısmında tahta ve titreşim azaltıcı teker var, Umuyorum komşular sesi duymuyordur. ;)

Son düzenleme:
Tek kelime ile müthiş bir cnc ve 3d printer çalışması.Video çok güzel olmuş elinize sağlık.Takipteyim.Hangi şehirdesiniz?

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri