380 yoksa ne yapmalıyım ?

Braveheart

Üye
Arkadaslar elimizde 3fazlı motor var ve bunu çok önemli biyerde kullanıcaz fakat burda kullanıcağımız yerde sadece 220 v var 380 ni ne yapıpta 220 ye bağlaya biliriz
acaba şimdiden tşkler

slm arkadaşım.Ben olsam 220 giriş 380 çıkışlı bi hız kontrol cihazı alp bağlarım.buna ilaveten motorun devirini de ayarlamış olursun.

benim staj yapıtığım yerde 220 voltu 380 volta çeviren cihazlar üretiyorduk www.bksltd.com umarım işini görür sitesinde cihaz yoksa iletişim kurarak sorabilirsin

Amaç Sadece 380 Voltluk Motoru 220 Volt ile çalıştırmaksa Kondansatör ile Yapabilirsin

Genellikle Gücü 0.1 ile 1 Hp Arası Motorlarda Yapılılabilir.
Bu uygulamada Bir Fazlı Olarak çalıştırılan Motorun Gücü, üç Fazlı Motor Gücünün %50si Kadar Olur
Ekteki Resimde üçgen Bağlantı Verilmiştir.

Kondansatör Seçimi

0.1 Hp ------------ 7.5µF
0.25 Hp ------------ 12 µF
0.50 Hp ------------ 27 µF
0.75 Hp ------------ 42 µF
1.0 Hp -------------- 60 µF

Ekli dosyalar

• ucgen.jpg
    ucgen.jpg
    14 KB · Görüntüleme: 301
Son düzenleme:
Arkadaşlar 380 v'nun oladığı bi yerde,220 v ve kondansatör kullanark motorumuza kolayca yol verebiliriz,kondanstör değerlerini yukarıa arkadaş vermiş...

Arkadaşlar;
3 fazlı bir motoru 1 fazlı bir sistemde böyle kondansatörle falan çalıştırmak verimsiz bir işten başka birşey değildir. Bu yöntemle çalışan (3 fazlı ) motorun çevirme momenti çok düşük olur, yani motor miline en fazla hafif bir pervane bağlayıp aspiratör olarak kullanabilirsiniz. Size farklı konuya ilişkin farklı bir iki örnek: üç atın çektiği arabaya bir ata çektirirseniz ne olur..? ya da dört bujili ateşleme sistemi olan bir otomobilde sadece bir bujinin kablosunu çıkartın ve aracı sürmeyi deneyin. Yukarda bahsedilen icat! sadece türkiş bir icattan ibarettir. Böyle şeylere kafanızı yormayın. :eek:

digitalist ' Alıntı:
Arkadaşlar;
3 fazlı bir motoru 1 fazlı bir sistemde böyle kondansatörle falan çalıştırmak verimsiz bir işten başka birşey değildir. Bu yöntemle çalışan (3 fazlı ) motorun çevirme momenti çok düşük olur, yani motor miline en fazla hafif bir pervane bağlayıp aspiratör olarak kullanabilirsiniz. Size farklı konuya ilişkin farklı bir iki örnek: üç atın çektiği arabaya bir ata çektirirseniz ne olur..? ya da dört bujili ateşleme sistemi olan bir otomobilde sadece bir bujinin kablosunu çıkartın ve aracı sürmeyi deneyin. Yukarda bahsedilen icat! sadece türkiş bir icattan ibarettir. Böyle şeylere kafanızı yormayın. :eek:

Yanılıyorsun Digitalist Ben Bir Marangoz Atolyesinde Bir Çok Motoru Bu Şekilde Çalıştırmıştım

bende murat abiye katılıyorum lisedeyken bildiğim kadarı ile mobilya bölümündede bazı motorlar bu şekilde çalıştırılıyodu....

arkadaslar herıkınızınde cevabı dogru ama bende kondansatorle motoru calıstırmayı daha once denedım ama gercekten gucu cok dusuyordu kondansator kullanıldıgında ama bence en uygun olan hız kontrol alıp onunla motoru calıstırmak dıyorum.

Motoru Ne İÇİn Kullanacaksin Bu Çok Önemlİ KondansatÖrle ÇaliŞtirabİlİrsİn Ama Motorun YÜke GÖre Devrİ Felan Gİbİ Önemlİ Bİr GÖrevİ Varsa Motor SÜrÜcÜ Kullanman Gerekİr Bİrde Motor Etİketİnİ Kontrol Et Y KaÇ Volt D KaÇ Volt

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri