380 v 3 kW motoru monafaze calistirmak

Sıkıntı olmaz invertör gücü motor gücünü karşılıyorsa sıkıntı olmaz çalıştırılabilir.Ben motoru 1 fazlı calistiracaginizi düşünmüş tüm ondan dolayı önceki mesajimda verim ve güç kaybı olur dedim.
Benim tek muallakta kaldığım nokta motor etiketinde üçgende 220 ibaresi olmamasıydı.Zira bir çok inverter bağlantısını motor etiketine göre 1 fazlı sürücüde üçgen 3 fazlı sürücüde yıldız yapıp calistirdim.Bir sıkıntı olmadı bu zamana kadar.İlgilenen arkadaşlara teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Benim tek muallakta kaldığım nokta motor etiketinde üçgende 220 ibaresi olmamasıydı.Zira bir çok inverter bağlantısını motor etiketine göre 1 fazlı sürücüde üçgen 3 fazlı sürücüde yıldız yapıp calistirdim.Bir sıkıntı olmadı bu zamana kadar.İlgilenen arkadaşlara teşekkürler.

Yazıp yazmaması önemli değil 380 yıldız ise bağlantı üçgene çevrildiğinde sargı direnci 220 volt olur.

Son düzenleme:
Motor etiketine göre, klemensden bağlantı değiştirerek veya 1-0-2 pano sartelle,veyada, iki kontaktorle devir değişikli yapılıyor. 1500 -3000devir olmak üzere iki devirde çalışıyor. Tek fazla çalıştırmak, zor, yarıdan fazla güç kaybı olur. Tek fazlı giriş, üç 220 volt çıkışlı sürücüde işinizi görmez, çünkü motor yıldız bağlı,içersinden. Sürücü kullanıldığında üçgen bağlanabilmesi gerekirdi.

Sayın,emilyadator u okumadan,aynı anda aynı şeyleri yazmışım, demek aklın yolu bir.
her sürücü bağlancak ac motor 3gen bağlımı olması gerek öğrenmek için soruyorum teşekkürler.

her sürücü bağlancak ac motor 3gen bağlımı olması gerek öğrenmek için soruyorum teşekkürler.
Hayır, eğer tek faz 220 volt girişli cihaz kullanırsan, bunu cıkış gerilimide 3x 220 volt (fazlar arası) olur. Bu yuzden üçgen baglantı da norm kuvvet torkunu alır.Sizin etıketde, yıldız 380 yazıyor, 220 üçgen yazısı yok.

Bağlayacağınız invertör 3 faz 220 ise yani fazlar arası 220 volt ise üçgen bağlamanız gerekir.Eğer üç faz 380 volt ise (fiyatlarınıa baktım çok pahalı gözüküyor) bu defa motor yıldız bağlanmalı.

Bu motor dahlander motor sanırım.

Bağlantısını üçgene çevirmek için şalter bağlantısına mı yoksa bobinajcı tarafından sargı bağlantısına mı müdahale edilmesi gerekecek?

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri